Zatrzymanie w Polsce na podstawie zagranicznego ENA

Damian Tomanek        18 października 2021        Komentarze (0)

Zatrzymanie w Polsce na podstawie zagranicznego ENAObecnie polskie służby specjalne zaangażowane są w ochronę granicy z Białorusią. Nie oznacza to jednak, że nic innego ich nie interesuje.

Jak wynika z doniesień prasowych, mur oddzielający Polskę od Białorusi o długości 418 km będzie kosztował ok 2 miliardy złotych.

Z powyższego wynika, że jeden kilometr ogrodzenia będzie warty niecałe 5 milionów złotych.

Domniemywać zatem należy, że tak drogi  mur będzie zrobiony ze szczerego złota i dopiero wówczas służby nie będą się zajmowały niczym innym poza jego pilnowaniem.

No, ale kto bogatemu zabroni. Jak zapewniał w telewizji Prezes NBP Polska ma nieprzebrane pokłady pieniędzy, a i narodowe rezerwy złota z Londynu do Polski już przybyły.

Póki co Polska Policja  zajmują się również sprawami nieco mniej doniosłymi, a w tym osobami poszukiwanymi, które przekroczyły granicę na Odrze. Z reguły piszę o osobach, które narozrabiały w Polsce i uciekły na zachód.

Europejski nakaz aresztowania działa jednak również w drugą stronę. Działa bardzo skutecznie  w stosunku do osób, które narozrabiały za granicą i wróciły do Polski.

Zatrzymanie w Polsce na podstawie zagranicznego ENA

Całkiem niedawno Polska Policja namierzyła w Mysłowicach obywatela naszego kraju, który był poszukiwany europejskim nakazem aresztowania wydanym w Hiszpanii.

Jak nam donosi „Gazeta Wyborcza”- więcej możesz przeczytać tutaj – niejaki Daniel J. zarabiał na życie handlując narkotykami na Półwyspie Iberyjski.

Gdy o jego biznesie dowiedział się Seccion de Fujitios-UDYCO (to taki hiszpański wydział  do walki z przestępczością zorganizowaną i narkotykową) nasz bohater spakował manatki i przeniósł się na Śląsk.

Jakież musiało być jego zdziwienie, gdy pewnego jesiennego ranka zapukało do niego CBŚP z zaproszeniem do aresztu. Teraz musi liczyć na dobrego adwokata, który dokona cudu. Cud może polegać na tym, że polski sąd odmówi jego wydania władzom Hiszpanii. Sprawa bardzo trudna ale możliwa do wygrania.

Jeżeli cud w Polsce się nie zdarzy to musi liczyć na cud w Hiszpanii, czyli na adwokata który w sposób profesjonalny zawalczy o jego “skórę”.

Mogą Cię zainteresować jeszcze:

 1. Kiedy sąd odmówi wydania ENA
 2.  Więzienie dla kobiet
 3. Wolność za pieniądze 
 4. Polacy poszukiwani europejskim nakazem aresztowania

 

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Adwokacka Grażyna Tomanek & Damian Tomanek w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Adwokacka Grażyna Tomanek & Damian Tomanek w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: