Otym w jaki sposób dochodzi do aresztowania osób poszukiwanych, pisałem już parę razy. Więcej możesz przeczytać tutaj.
Do kolekcji wielce oryginalnych przypadków zatrzymania możemy doliczyć pannę młodą, która przyleciała do Polski na własny ślub. Została zatrzymana na lotnisku w Balicach przez Straż Graniczną, ponieważ miała do odsiedzenia wyrok.
Musiała się mocno zdziwić gdy okazało się, że zamiast wesela czeka ją cela.
Jak spędziła noc poślubną, tego możemy się tylko domyślać. Nie wiemy natomiast jak spędził ją pan młody. Podobno wszystkie bajki kończą się ślubem, bo po ślubie kończy się bajka.
Temu Panu bajka skończyła się jeszcze przed ślubem.
Nie lekceważ sądu
Pierwotnie nasza bohaterka miała wyrok ograniczenia wolności, czyli tzw. „odróbki”. Jednak zamiast pracować jak Pan Bóg przykazał i jak sąd orzekł, wolała wyjechać za granicę. W związku z tym sąd zamienił karę ograniczenia wolności na karę pozbawienia wolności, po czym wystawił list gończy.
Tak niestety kończy się lekceważenie nawet błahych wyroków.
Z pozoru niegroźny wyrok został zamieniony na odsiadkę, o czym skazana przebywająca za granicą zapewne nawet nie wiedziała.
Panna młoda nie tylko zlekceważyła wyrok, ale wykazała się elementarnym brakiem instynktu samozachowawczego.
Wiedząc, że jest skazana w Polsce, przed powrotem do kraju, nie zadała sobie trudu aby sprawdzić czy nie czeka ją jakaś niespodzianka na lotnisku.
Stan zakochania to miłe uczycie ale nie tłumaczy braku zdrowego rozsądku i minimum ostrożności.
A wystarczyło poprosić adwokata o sprawdzenie sytuacji.
Więcej o przygodach panny młodej możesz przeczytać tutaj.
Damian Tomanek
adwokat
***
Europejski nakaz aresztowania – wszystko, co musisz o nim wiedzieć
Żeby odpowiedzieć na pytanie, czym tak naprawdę jest ENA, należy przenieść się nieco w czasie, do roku 2002. W dniu 13 czerwca Unia Europejska ustanowiła procedurę upraszczającą dotychczasowy sposób postępowania w przypadku ekstradycji.
Ramową Decyzją Rady 2002/584/WSiSW, wszelkie dotychczasowe procedury administracyjne i polityczne zostały zastąpione przez jedną formę postępowania, zwaną właśnie europejskim nakazem aresztowania…. [Czytaj Dalej…]
{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }