Nie zapłaciłem grzywny i odwiesili mi wyrok

Damian Tomanek        09 grudnia 2018        Komentarze (0)

Skazując na karę pozbawienia wolności w zawieszeniu sąd najczęściej orzeka dodatkowo karę grzywny oraz nakłada na oskarżonego różnego rodzaju obowiązki, np. obowiązek naprawienia szkody, poddania się leczeniu, kontynuowania nauki itd. Brak zapłaty lub niewywiązanie się z nałożonych obowiązków skutkuje, po pewnym czasie, wydaniem postanowienia o zarządzeniu wykonania kary pozbawienia wolności, czyli mówiąc prościej jej „odwieszeniem”. Jeżeli przebywasz za granicą to o wydaniu postanowienia które „odwiesiło” Ci wyrok możesz się dowiedzieć dopiero gdy zapuka do Twoich drzwi miejscowa policja która na podstawie ENA zaprosi Cię do miejscowego aresztu.

W takiej sytuacji dotychczasowe życie wywraca się do góry nogami. W tym miejscu powstaje pytanie, czy coś się z tym da jeszcze zrobić? Najczęściej jakieś rozwiązanie istnieje, choć dużo zależy od przyczyny która była podstawą „odwieszenia” wyroku.

Jeżeli nie zapłaciłeś grzywny to jest duża szansa, że sytuację da się odwrócić. Oczywiście w pierwszej kolejności należy grzywnę wpłacić, a następnie adwokat który się na tym zna powinien w sposób profesjonalny sporządzić i wysłać do sądu  wniosek.

Odpowiednio sporządzony wniosek, w którym w trafny sposób wskazana jest podstawa prawna, powinien przekonać sąd do uchylenia postanowienia o zarządzeniu wykonania kary pozbawienia wolności.  Konkretnym przykładem, iż taki wniosek może być skuteczny jest postanowienie które wydał w prowadzonej przeze mnie sprawie Sąd Rejonowy w Toruniu. Poniżej zamieszczam fragment tego postanowienia.

***

.Uchylenie postanowienia o zarządzeniu wykonania kary

 

 

 

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Adwokacka Grażyna Tomanek & Damian Tomanek w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Adwokacka Grażyna Tomanek & Damian Tomanek w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: