Europejski Nakaz Aresztowania w praktyce

Damian Tomanek        06 stycznia 2019        Komentarze (0)

Europejski Nakaz Aresztowania w praktyceWpisy które umieszczam na tym blogu oparte są głównie na moich własnych doświadczeniach. Specjalizując się od wielu lat w prowadzeniu spraw związanych z europejskim nakazem aresztowania miałem do czynienia z setkami różnego rodzaju przypadków. Wielokrotnie wyłapywałem, a następnie wykorzystywałem błędy popełnione przez polski wymiar sprawiedliwości z pozytywnym skutkiem dla moich klientów.

Wątpliwości co do słuszności wydawania i stosowania w praktyce ENA mają również sądy zagraniczne jak i organizacje międzynarodowe. Zarówno instytucje europejskie jak i organizacje pozarządowe za główne problemy uznają nieproporcjonalne stosowanie ENA, nadmierne i nieuzasadnione stosowanie tymczasowego aresztowania oraz niezapewnienie odpowiedniej ochrony praw człowieka przez państwa wydania.

O przypadkach które zdaniem Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka naruszają prawa podstawowe możesz przeczytać tutaj. Być może Twoja sprawa jest podobna.

***

Poczytaj też o tym, czy zrzeczenie się obywatelstwa polskiego wpływa na europejski nakaz aresztowania >>

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 (32) 271 27 90e-mail: sekretariat@adwokat-tomanek.pl

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Adwokacka Grażyna Tomanek & Damian Tomanek Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Adwokacka Grażyna Tomanek & Damian Tomanek z siedzibą w Zabrzu.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem sekretariat@adwokat-tomanek.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: