Kolejne zatrzymania na podstawie ENA

Damian Tomanek        28 stycznia 2018        6 komentarzy

Policjanci z Sekcji Poszukiwań i Identyfikacji Osób KWP zs. w Radomiu doprowadzili do zatrzymania dwóch poszukiwanych przez lata mężczyzn. Obaj 42-latkowie są podejrzani o poważne przestępstwa. Radomianin ukrywał się w Serbii, a poszukiwany od 14 lat ostrołęczanin w Belgii. Obaj już trafili do polskich aresztów.

To kolejny sukces na koncie policjantów z Sekcji Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu. To oni ścigają najgroźniejszych przestępców z naszego województwa, zwłaszcza tych, którzy od lat wydają się być nieuchwytni. Tylko we wrześniu policjanci doprowadzili do zatrzymania czwórki groźnych przestępców poszukiwanych przez prokuratury listami gończymi. Kryminalni ustalili miejsca ukrywania się 23, 28 i 29-latka oraz 26-letniej kobiety.

Teraz do kraju wróciły kolejne dwie osoby, za którymi wydane były Europejskie Nakazy Aresztowania.

42-letni Michał W. z Ostrołęki był poszukiwany od 2003 roku. Za zgwałcenie ze szczególnym okrucieństwem, za który groził mu 6 lat więzienia, list gończy wydał Sąd Okręgowy w Ostrołęce. Sąd Rejonowy w Ostrołęce poszukiwał Michała W. za pobicie. Mężczyzna ukrywał się w różnych europejskich krajach. Od 2012 roku był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania.

Policjanci z Sekcji Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu ustalili, że mężczyzna może przebywać na terenie Belgii i zajmować się handlem samochodami. „Poszukiwacze” zaczęli gromadzić informacje na temat mężczyzny. W ich ustaleniach pojawił się także wątek, iż może on pracować w jednym z cyrków. To również musiało zostać sprawdzone. 42-latek na terenie Belgii posługiwał się sfałszowanym paszportem. Założył także rodzinę. Policjanci z Radomia nawiązali współpracę ze swoimi kolegami z Belgii. Przekazali im informacje, dzięki którym było możliwe zatrzymanie poszukiwanego. W ręce policjantów z Evere trafił pod koniec sierpnia. W październiku został deportowany i trafił do polskiego aresztu.

Od 2010 roku poszukiwany był także 42-letni Cezary B. z Radomia. Listy gończe wystawiły za nim Prokuratura Okręgowa w Radomiu i Prokuratura Apelacyjna z Lublinie. Mężczyzna działał w zorganizowanej grupie przestępczej, która kradła na terenie Wielkiej Brytanii oraz innych państw europejskich ciągniki rolnicze i maszyny budowlane, które następnie sprzedawane były na terenie Polski. Za radomianinem również wystawiono Europejski Nakaz Aresztowania. Kryminalni ustalili, że przed wymiarem sprawiedliwości uciekł do Anglii. Zmienił tożsamość i posługiwał się sfałszowanymi dokumentami. Policjanci dzięki skrupulatnej analizie ustalili, że Cezary B. osiedlił się na stałe w Serbii, gdzie złożył rodzinę i firmę handlującą kradzionymi maszynami rolniczymi przez internet.

Informacja została przekazana policjantom z Półwyspu Bałkańskiego, którzy zatrzymali radomianina. On również, policyjnym transportem lotniczym, trafił do Polski, a później do jednego z aresztów.

Sekcja Poszukiwań i Identyfikacji Osób istnieje od jesieni ubiegłego roku. Swoją podległością należy do struktury Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu.

Zespół prasowy KWP w Radomiu

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 (32) 271 27 90e-mail: sekretariat@adwokat-tomanek.pl

{ 6 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

seba 14 lutego, 2018 o 19:39

witam od 12 lat przebywam w uk , za czasow mlodocianego gowniarza popelnilem kilka bledow w moim zyciu , poznalem kolezanke ktora zaszla w ciaze dostalem nakaz alimenatcji ale nie zgadzalem sie co do ojcostwa i nie placilem na dziecko , drugi moj blad to kredyt w ysokosci 8 tys zl i po rozsprawie nie placilem zasadzonych mi rat . bylo to wyludzenie ,latwo sie wyplacalo trudniej splacalo ,glupota .teraz znalazlem swoje zdjecie w poszukiwanych pl ,moje pytanie brzmi jest szansa ominac ten wyrok?czy to juz przesadzone ze musze odpokutowac ?

Odpowiedz

Damian Tomanek 15 lutego, 2018 o 20:05

Proszę do mnie zadzwonić.

Odpowiedz

Norbert 2 czerwca, 2020 o 06:00

Witam , w 2017 zostałem uniewinniony za rzekome dokonanie przestępstwa w mieście w którym nigdy nie byłem ,myślałem że to koniec ale wiadomo , odwołania itp i na przekór wszystkiemu wczoraj po 6 latach sąd zdecydował skazać mnie na 2 lata pozbawienia wolności . Mam rodzine i mieszkam za granica , działam w stowarzyszeniu imienia Arkadiusza Kraski , nie byłem karany , w tej sprawie zatrzymano mnie 6 lat temu a 7 miesięcy .Proszę o pomoc .

Odpowiedz

Damian Tomanek 2 czerwca, 2020 o 11:18

Proszę do mnie zadzwonić. Wszystkie namiary są na stronie http://www.adwokat-tomanek.pl

Odpowiedz

Mare Piekarczyk 25 czerwca, 2020 o 17:05

Zostalem aresztowany w IE dzieki ENA i wygralem sprawe o ekstradycje do pl przed Irlandzkim Sadem Najwyrzszym…czy jezeli chcial bym teraz poleciec do Amsterdamu to czy grozi mi tam aresztowanie czy ENA obowiazywala tylko w IE? Bede wdzieczny za podpowiedz

Odpowiedz

Damian Tomanek 29 czerwca, 2020 o 09:35

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Adwokacka Grażyna Tomanek & Damian Tomanek Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Adwokacka Grażyna Tomanek & Damian Tomanek z siedzibą w Zabrzu.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem sekretariat@adwokat-tomanek.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: