Jak bronić się przed deportacją do Polski

Damian Tomanek        07 czerwca 2020        2 komentarze

Tego rodzaju pytania zadają sobie sędziowie w innych krajach, gdy przychodzi im rozpoznawać wnioski o wydanie do Polski osoby poszukiwanej europejskim nakazem aresztowania.

„Frankfurter Allegemeine Zeitung” (FAZ) na swoich łamach pisze o decyzji, jaką podjął Wyższy Sąd Krajowy  w Karlsruhe, który ze względu na „istotne wątpliwości co do niezawisłości polskiego sądownictwa” zwolnił z aresztu deportacyjnego Polaka, ściganego za oszustwo europejskim nakazem aresztowania (ENA).

Jak bronić się przed deportacją do PolskiWięcej o motywach i decyzjach niemieckich prawników można przeczytać w artykule Elżbiety Stasik, który ukazał się w dw.com, a który można przeczytać tutaj.

Artykuł powinien być interesujący dla osób przeciwko którym wszczęto procedurę ENA, albowiem pozwala na zbudowanie jednego z elementów linii obrony przed decyzją sądu zagranicznego o deportacji do Polski.

***

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Adwokacka Grażyna Tomanek & Damian Tomanek w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 2 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

  Piotr 8 czerwca, 2020 o 22:06

  Witam, mieszkam od kilkunastu lat w UK. Od kilku lat ciagnely sie sprawy alimentacyjne prowadzone za posrednictwem brytyjskiego sądu. W efekcie dostalem nakaz splacania kilkuletnich zaleglosci. Zaczalem regularnie wysylac pieniadze. Jednoczesnie w ramach kolejnej sprawy dotyczacej tych samych alimentow sąd anulował na jedno dorosle juz dziecko I obnizyl na kolejne ktore jest juz prawie pelnoletnie. Wydawac by sie moglo ze wszystko jest jasne, tym czasem prokuratura chce mnie przesluchac przez konsulat jako podejrzanego. Domyslam sie ze w sprawie nie placenia alimentow, ktore przeciez splacam. Obawiam sie ze nie ma tu komunikacji miedzy polskimi urzędami. Proszę o pomoc.

  Odpowiedz

  Damian Tomanek 14 czerwca, 2020 o 11:43

  Proszę do mnie zadzwonić.

  Odpowiedz

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Adwokacka Grażyna Tomanek & Damian Tomanek w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: