Jak bronić się przed deportacją do Polski

Damian Tomanek        07 czerwca 2020        2 komentarze

Tego rodzaju pytania zadają sobie sędziowie w innych krajach, gdy przychodzi im rozpoznawać wnioski o wydanie do Polski osoby poszukiwanej europejskim nakazem aresztowania.

„Frankfurter Allegemeine Zeitung” (FAZ) na swoich łamach pisze o decyzji, jaką podjął Wyższy Sąd Krajowy  w Karlsruhe, który ze względu na „istotne wątpliwości co do niezawisłości polskiego sądownictwa” zwolnił z aresztu deportacyjnego Polaka, ściganego za oszustwo europejskim nakazem aresztowania (ENA).

Jak bronić się przed deportacją do PolskiWięcej o motywach i decyzjach niemieckich prawników można przeczytać w artykule Elżbiety Stasik, który ukazał się w dw.com, a który można przeczytać tutaj.

Artykuł powinien być interesujący dla osób przeciwko którym wszczęto procedurę ENA, albowiem pozwala na zbudowanie jednego z elementów linii obrony przed decyzją sądu zagranicznego o deportacji do Polski.

***

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 (32) 271 27 90e-mail: sekretariat@adwokat-tomanek.pl

{ 2 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Piotr 8 czerwca, 2020 o 22:06

Witam, mieszkam od kilkunastu lat w UK. Od kilku lat ciagnely sie sprawy alimentacyjne prowadzone za posrednictwem brytyjskiego sądu. W efekcie dostalem nakaz splacania kilkuletnich zaleglosci. Zaczalem regularnie wysylac pieniadze. Jednoczesnie w ramach kolejnej sprawy dotyczacej tych samych alimentow sąd anulował na jedno dorosle juz dziecko I obnizyl na kolejne ktore jest juz prawie pelnoletnie. Wydawac by sie moglo ze wszystko jest jasne, tym czasem prokuratura chce mnie przesluchac przez konsulat jako podejrzanego. Domyslam sie ze w sprawie nie placenia alimentow, ktore przeciez splacam. Obawiam sie ze nie ma tu komunikacji miedzy polskimi urzędami. Proszę o pomoc.

Odpowiedz

Damian Tomanek 14 czerwca, 2020 o 11:43

Proszę do mnie zadzwonić.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Adwokacka Grażyna Tomanek & Damian Tomanek Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Adwokacka Grażyna Tomanek & Damian Tomanek z siedzibą w Zabrzu.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem sekretariat@adwokat-tomanek.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: