Aresztowanie na lotnisku

Damian Tomanek        20 grudnia 2022        Komentarze (0)

Okres Świąt Bożego Narodzenia oraz  Nowego Roku jak i wakacji, to zawsze czas żniw dla służb które poszukują osób  ściganych listami gończymi i europejskimi nakazami aresztowania.

Nie inaczej jest i w tym roku. Chęć odwiedzenia kraju, czy spędzenia świąt z rodziną, czasami zakłóca trzeźwe i rozsądne myślenie.

Aresztowanie na lotnisku

Aresztowanie na lotnisku

Brakiem jakiejkolwiek ostrożności popisali się bohaterowie artykułu, który ukazał się w portali INFO KATOWICE. Z wpisem możesz zapoznać się tutaj.

Osoby poszukiwane w Polsce listem gończym, postanowiły przylecieć do kraju samolotem. To trochę tak jakby same, na ochotnika, zgłosiły się od razu do aresztu. Zapewne będą twierdziły, że nic nie wiedziały o tym, że były poszukiwane.

Problem polega jednak na tym, że z łatwością mogły się dowiedzieć. Wystarczyło poprosić o sprawdzenie adwokata.

          Damian Tomanek
          adwokat

Photo by Bao Menglong on Unsplash

***

Aresztowanie na podstawie ENA

O tym w jaki sposób dochodzi do aresztowania osób poszukiwanych europejskim nakazem aresztowania pisałem w poście pod tytułem: „Zatrzymanie na podstawie europejskiego nakazu aresztowania”.

Okazuje się, że narzędzia z których korzystamy codziennie, czasami całkowicie przypadkowo, pozwalają policji na zidentyfikowanie, odnalezienie i zatrzymanie osoby poszukiwanej ENA [Czytaj dalej…]

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Adwokacka Grażyna Tomanek & Damian Tomanek w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Adwokacka Grażyna Tomanek & Damian Tomanek w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: