Przełomowy wyrok Sądu w Amsterdamie

Damian Tomanek        14 lutego 2021        Komentarze (0)

Przełomowy wyrok Sądu w Amsterdamie

Sąd Okręgowy w Amsterdamie po raz kolejny wyraził wątpliwości co do tego, czy w Polsce przestrzegane są zasady praworządności.

17 grudnia 2020 r. Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej  w połączonych sprawach C‑354/20 PPU oraz C‑412/20 PPU wydał wyrok, w którym stwierdził, że sądy w krajach UE w każdej rozpatrywanej sprawie muszą dokonywać dwustopniowego testu.

Nie mogą decydować o generalnym wstrzymaniu wykonywania ENA do innego kraju Unii.

Więcej na temat wyroku TSUE możesz przeczytać tutaj.

Wyrok był wydany w związku z pytaniem jakie wystosował do TSUE Sąd w Amsterdamie. W dniu 10 lutego 2021r ten sam Sąd odmówił wydania Polsce osoby poszukiwanej europejskim nakazem aresztowania powołując się na to, że nie ma gwarancji, iż osoba ścigana będzie sądzona w Polsce przez niezawisły sąd.

Więcej na temat wyroku Sądu Okręgowego w Amsterdamie z dnia 10 lutego 2021r. możesz przeczytać tutaj.

To wyjątkowe miejsce na mapie –  a w zasadzie poza nią – państw o wysokiej kulturze prawnej zawdzięczamy oczywiście  „dobrej zmianie”, jaką zafundowała polskiemu wymiarowi sprawiedliwości obecna władza.

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Adwokacka Grażyna Tomanek & Damian Tomanek w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Adwokacka Grażyna Tomanek & Damian Tomanek w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: