Lista poszukiwanych europejskim nakazem aresztowania, czyli jak sprawdzić czy na niej jesteś.

Damian Tomanek        09 maja 2015        242 komentarze

Wiele osób dzwoni do mnie z pytaniem: “czy jest jakaś ogólnodostępna lista osób poszukiwanych europejskim nakazem aresztowania, ponieważ chcą sprawdzić czy przypadkiem się na niej nie znajdują”. Oczywiście słowo „przypadek” jest zdecydowanie nietrafne. Europejskim nakazem aresztowania poszukiwani są wyłącznie Ci którzy mają za sobą sprawę sądową zakończoną wyrokiem, bądź też Ci którzy mają sprawę sądową dopiero przed sobą. Nie ma tu żadnego przypadku. Ogólnodostępnej listy również nie ma.

Dane o osobach poszukiwanych europejskim nakazem aresztowania znajdują się  w wewnętrznych systemach informatycznych organów ścigania. Jeżeli jednak nie masz szwagra który pracuje w policji musisz dojść do tego w inny sposób.

Aby ustalić czy jesteś poszukiwany ENA możesz oczywiści spróbować przeszukać internet. Jest parę stron zawierających takie informacje. Jedną z nich jest strona polskiej policji http://poszukiwani.policja.pl/. Swoje strony internetowe mają także poszczególne komendy policji. Jest również strona Interpolu http://www.interpol.int/.

Jeżeli na tych stronach nie znajdziesz swojego nazwiska to wcale nie oznacza, że możesz spać spokojnie. Wówczas należy podejść do sprawy w inny sposób. Jeżeli wiesz który sąd, bądź która prokuratura zajmuje się Twoją sprawą, to najprościej jest zlecić adwokatowi przejrzenie akt. Moi klienci otrzymują wówczas mailem fotokopię takiego postanowienia o wydaniu europejskiego nakazu aresztowania, a jak jest taka potrzeba, to również fotokopie innych dostępnych dokumentów znajdujących się w aktach. Wówczas otrzymujesz informację nie tylko o tym, że jesteś poszukiwany ENA ale również jak sformułowany jest zarzut (opis czynu ) i jaka jest podstawa prawna.

Czasami jednak bywa tak, że ktoś przed wyjazdem z Polski miał burzliwą przeszłość i nie wie kto go poszukuje oraz w jakiej sprawie. Wówczas adwokat w jego imieniu może wystąpić do Krajowego Rejestru Karnego o wydanie stosownego zaświadczenia. W Krajowym Rejestrze Karnym gromadzone są informacje nie tylko o wyrokach skazujących ale również o tym, czy dana osoba poszukiwana jest listem gończym. Moi klienci zawsze otrzymują mailem skan takiego zaświadczenia wydanego przez sąd.

Jeżeli nie jesteś poszukiwany listem gończym, to również nie będziesz poszukiwany europejskim nakazem aresztowania. Jeżeli natomiast wydano za Tobą list gończy, to z zaświadczenia wydanego przez Krajowy Rejestr Karny będzie wnikało kto Cię poszukuje i jaka jest sygnatura akt Twojej sprawy. Wówczas z łatwością adwokat na podstawie akt ustali, czy oprócz listu gończego wydano za Tobą europejski nakaz aresztowania.

{ 242 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

krystian Czerwiec 21, 2016 o 19:02

Witam mam zapytanie jaki jest koszt sprawdzenia czy nie jestem poszukiwany?

Odpowiedz

Damian Tomanek Czerwiec 21, 2016 o 20:16

Proszę zadzwonić do kancelarii.

Odpowiedz

Michal Lipiec 18, 2016 o 21:09

Czy to prawda ze osoba z wyrokiem po nizej 4 miesiecy nie moze byc poszukiwana ENA?

Odpowiedz

Damian Tomanek Lipiec 19, 2016 o 19:46

Tak

Odpowiedz

Andrzej Sierpień 1, 2016 o 11:45

Jeżeli Adwokat sprawdzi w krajowym rejestrze karnym i będzie ze nie figuruje w krajowym rejestrze karnym to znaczy ze może lecieć do Polski i nikt go nie zaczymie na lotnisku tak

Odpowiedz

Damian Tomanek Sierpień 15, 2016 o 14:23

To oznacza, że nikt go nie aresztuje. Policja ma natomiast prawo zatrzymania każdego na 48 godzin. Czasami z tego prawa korzysta jeżeli np. ktoś jest poszukiwany tylko w celu ustalenia aktualnego adresu pobytu lub doręczenia mu wezwania do stawiennictwa w prokuraturze.

Odpowiedz

sławek Sierpień 4, 2016 o 22:29

zostałem zatrzymany na podstawie ena w 2011 roku odesłano mie do polski i w 2012 miałem pszerwe w każe wyjechałem do wielkiej brytani czy ponowny ena będzie miał racje bytu do tych samych przestempst i czy ponownie wielka brytania mie wyda do tego samego wyroku . dziękuje za odpowieć

Odpowiedz

Damian Tomanek Sierpień 15, 2016 o 14:20

Stare postanowienie Sądu Okręgowego o poszukiwaniu ENA zostaje uchylone zaraz po przewiezieniu poszukiwanego do Polski. W takiej sytuacji będzie wydana nowa ENA.

Odpowiedz

Krystian Sierpień 7, 2016 o 12:12

Jak mogę się z Panem skontaktować

Odpowiedz

Damian Tomanek Sierpień 15, 2016 o 14:18

Wszystkie dane kontaktowe są na stronie http://www.adwokat-tomanek.pl

Odpowiedz

Ewe Sierpień 9, 2016 o 07:09

Prosze o numer do kancelari

Odpowiedz

Damian Tomanek Sierpień 15, 2016 o 14:18

Wszystkie dane kontaktowe są na stronie http://www.adwokat-tomanek.pl

Odpowiedz

Tomasz Sierpień 9, 2016 o 12:45

A czy prawda jest ze osoba ktora ma do 6 miesiecy nie moze byc poszukiwana ena

Odpowiedz

Damian Tomanek Sierpień 15, 2016 o 14:18

Nie jest to prawda.

Odpowiedz

Rafał Sierpień 22, 2016 o 18:47

Witam mam pytanie jak mogę sprawdzić czy jestem poszukiwany tzw.listem gończym .Sprawdzałem na stronach _Poszukiwani ,itp ale nic nie ma pod moimi danymi .
za odpowiedz z góry dziękuje i pozdrawiam Rafał

Odpowiedz

Damian Tomanek Sierpień 22, 2016 o 19:31

Może Pan zlecić dokonanie takiego sprawdzenia mojej kancelarii.

Odpowiedz

Jarek Sierpień 25, 2016 o 18:13

Widze, ze Pana kancelaria jest w Zabrzu, czy jeżeli mam sprawę prowadzona przez prokuraturę w Warzawie moze Pan przejrzeć akta?

Odpowiedz

Damian Tomanek Sierpień 25, 2016 o 18:24

Jeżeli prokurator wyrazi zgodę na przejrzenie akt to jest taka możliwość.

Odpowiedz

marian Sierpień 29, 2016 o 19:40

witam . mam pytanie. mieszkam w wielkiej brytani i dwa razy bylem zatrzymany na podstawie ena w dwoch roznych sprawach i dwa razy brytyjski sad wylaczyl mnie z ekstradycji i wypuscil na wolnosc. czy w zwiazku z tym polskie sady moga ponownie wystosowac ena “?

Odpowiedz

Damian Tomanek Sierpień 29, 2016 o 21:08

Odmowa wydania przez sąd w UK nie ma wpływu na istnienie ENA. Obie ENA dalej działają i jadąc do jakiegokolwiek innego kraju w Europie może być Pan zatrzymany i wydany Polsce. Sprawy należy załatwiać w Polsce.

Odpowiedz

Seweryn Wrzesień 10, 2016 o 07:29

Witaj mam pytani jakie koszta sprawdzenia mnie w pol

Odpowiedz

Damian Tomanek Wrzesień 13, 2016 o 19:37

Proszę zadzwonić do kancelarii.

Odpowiedz

Adam Wrzesień 14, 2016 o 07:51

Czy sprawa przestępstwa,przywlaszczenia pieniędzy może się przedawnic?

Odpowiedz

Damian Tomanek Wrzesień 14, 2016 o 08:28

Taka sprawa może się przedawnić.

Odpowiedz

Slawek Wrzesień 20, 2016 o 16:51

Witam . Z uwagą śledzę blog poświęcony ENA gdyż od czerwca mam problem z tą procedurą . Obecnie jest postępowanie odwoławcze w angielskim sądzie , jednak w międzyczasie w końcu sierpnia doszło do przedawnienia wykonania kary grzywny ujętej w wyroku łącznym który stanowił podstawę wydania ena . Złożyłem wniosek w trybie art. 15 par 1 kkw o umorzenie postępowania wyroku łącznego i ENA .
Teraz mam pytanie czy w związku z zaistnieniem zmiany w myśl art. 575 par 2kpk w jednostkowym wyroku kiedy wyrok łączny z mocy prawa traci moc prawną czy ENA jako pochodna wyroku łącznego powinna też stracić moc prawną z mocy prawa . A jeżeli dalej jest stosowana jak zmusić polski sąd do wycofania ENA .

Odpowiedz

Damian Tomanek Wrzesień 20, 2016 o 18:01

W każdym postanowieniu Sądu Okręgowego o wydaniu ENA jest powołany konkretny wyrok. (mówimy o etapie postępowania wykonawczego) Wskazany jest dzień wydania i sygn. akt. Jeżeli wyrok jest rozwiązany to wypada z obrotu prawnego i to co jest wpisane w ENA staje się nieaktualne. Sprawny adwokat wie jak sobie z tym poradzić.

Odpowiedz

Tomek Wrzesień 25, 2016 o 09:13

Witam. Czy jezeli nie pojawię sie na procesie w angielskiem sadzie i wroce do polski na stale, bedzie wydany ENA?

Odpowiedz

Damian Tomanek Wrzesień 26, 2016 o 16:29

Wszystko zależy od tego o jakie przestępstwo chodzi. Jeżeli sprawa dotyczy przestępstwa zagrożonego surową karą to należy się spodziewać ENA. W sprawach błahych raczej nie.

Odpowiedz

Grzegorz Październik 4, 2016 o 16:46

Czy to prawda ,że po upływie 10 lat od uprawomocnienia się wyroku nie można wykonać kary ?

Odpowiedz

Damian Tomanek Październik 4, 2016 o 16:56

Nie jest to prawdą w przypadku kary pozbawienia wolności. W przypadku kar innego rodzaju jest to prawda.

Odpowiedz

Maciej Październik 5, 2016 o 06:16

Witam, dostalem 3 dni temu wyrok na rok i 4 miesiace pozbawienia wolnosci co jest dla mnie strasznym zaskoczeniem bo czyn byl wrecz smieszny. 13 października chce wyleciec do anglii, czy musze obawiac sie zatrzymania na lotnisku?

Odpowiedz

Damian Tomanek Październik 7, 2016 o 22:35

Sąd otrzymał informację z ZK że skazany się nie stawił. Jeżeli rozpoczął poszukiwania to można się liczyć z zatrzymaniem na lotnisku. Głupotą jest uciekanie z kraju nie robiąc nic z wyrokiem. Prędzej czy później skończy się to ENA i kłopotami za granicą.

Odpowiedz

Maciej Październik 8, 2016 o 01:44

Działam z moim adwokatem aby to odroczyc, wyjazd byl zaplanowany przed otrzymaniem “biletu” ktorego nigdy bym sie nie spodziewal, bo chodzi o graffiti. Nie uciekam, chce walczyć o wstrzymanie kary, i o to by w przyszlosci wyrok znow zostal zawieszony.

Odpowiedz

Monika Październik 7, 2016 o 13:46

Witam za moim mężem był wydany ENA ponieważ nieświadomie został wplątany w pewien proceder. Na jego podstawie został zatrzymany,na szczęście sprawa się wyjaśniła. Jakieś 2 lata temu ENA zniknął z rejestru policji jakby nigdy nie był ten nakaz wydany. Moje pytanie brzmi czy jeśli nie ma go w naszym polskim rejestrze policji to czy można mieć pewność że nie ma go w innych krajach? a jeśli może być to czy istnieje możliwość sprawdzenia?

Odpowiedz

Damian Tomanek Październik 7, 2016 o 22:29

Istnieje możliwość sprawdzenia.

Odpowiedz

pawel Październik 7, 2016 o 14:48

Witam.

Jak dlugo zajmuje sprawdzenie kogos czy jest poszukiwany w Polsce?? Mieszkam w UK. dziekuje.

Odpowiedz

Damian Tomanek Październik 7, 2016 o 22:27

2-3 tygodnie.

Odpowiedz

Tomasz Październik 8, 2016 o 23:15

Witam . W 2004 wyjechalem z Polski . w tym czasie toczyla sie juz przeciwko mnie sprawa w sadzie za kilka drobnych przestepstw . W 2005 roku wydano bez mojej obecnosci wyrok skazujacy 18 miesiecy (bez zawieszenia) . W 2012 roku do moich drzwi zapukała lokalna policja z ENA (wydanym chyba w 2006). Sprawa o ekstradycje ktora toczyla sie w tutejszym sadzie najwyzszym zakonczyla sie odmowa ekstradycji i dalej tu mieszkam i pracuje. Po jakis okresie wyrok przedawni i bede mogl spokojnie pojechac do Polski? Czy istnieje jakas mozliwosc wczesniejszego zalatwienia tej sprawy?

Odpowiedz

Damian Tomanek Październik 9, 2016 o 14:00

Wyrok przedawni się w 2029r. Jest jednak jedno wyjście z całej sytuacji. Proszę zadzwonuć.

Odpowiedz

Tomasz Październik 10, 2016 o 15:15

W jakich godzinach można się z panem kontaktować ?

Odpowiedz

Damian Tomanek Październik 10, 2016 o 21:31

Najlepiej w poniedziałki i środy między 18 a 19.

Odpowiedz

Andrzej Październik 9, 2016 o 13:16

Witam. Dowiedzialem sie nie dawno, że jestem poszukiwany w Pl za zniszczenie mienia ktore mialo miejsce w 2007 roku. Dostalem wyrok skazujacy na 6 miesiecy pozbawienia wolnosci w ZK w Wejherowie. Oczywiscie nie wstawilem sie z racji tego iz nie mialem wczesniej o niczym pojecie a jezdzilem do Polski tyle że autem. Czy wobec tego jest mozliwosc uchylenia sie od wymiaru kary? Czy na podstawien iz jestem poszukiwany od 9 lat w Pl jestem rowniez poszukiwany ENA? Jaka jest szansa iz z racji tego ze zniszczenie mienia to blacha sprawa bedzie mozliwosc zamiany 6 miesiecy na splate tej kary w wymiarze pienieznym? Pozdrawiam

Odpowiedz

Damian Tomanek Październik 9, 2016 o 14:01

Jest kilka rozwiązań w tej sprawie. Proszę zadzwonić bo szczegółów konkretnych spraw nie omawiam na forum publicznym.

Odpowiedz

Irek Październik 10, 2016 o 13:36

Dowiedziałem sie ze jestem poszukiwany w polsce .mam do odsiadki 8 miesiecy sprawa za kredyt okolo 3000 zl

Odpowiedz

Damian Tomanek Październik 10, 2016 o 15:06

Sprawa jest do przejścia. Proszę zadzwonić.

Odpowiedz

ADRIAN Październik 13, 2016 o 17:41

mam ptyanie bylem w konsulacie w angli o wydanie nowego paszporty i zostalem odprawiony z kwitkiem odmowa wydania paszportu jedyne co uslyszalem to kod 0101 i nie wiem o co chodzi prosze o pomoc

Odpowiedz

Damian Tomanek Październik 13, 2016 o 21:57

Proszę zadzwonić do mnie.

Odpowiedz

ADRIAN Październik 26, 2016 o 19:01

pod ktury numer dzwonic i w jakich godzinach czasu polskiego czy angielskiego ja moge zadzwonic najwczesniej kole 19 polskiego kiedy by pasowalo panu

Odpowiedz

Damian Tomanek Październik 27, 2016 o 14:40

Proszę najpierw zadzwonić do sekretariatu w godz od 9,00 do 17,00 czasu polskiego. Wszystkie namiary są na stronie http://www.adwokat-tomanek.pl

Odpowiedz

Adrian Październik 15, 2016 o 00:04

Witam dostałem wyrok do odsiadki na rok ale nie jest prawomocny zaczynam powoli spłacać kwotę 10 tys czy mogę być poszukiwany listem gończym w uk

Odpowiedz

Damian Tomanek Październik 15, 2016 o 13:13

Jeżeli wyrok jest większy niż 4 miesiące pozbawienia wolności to może być wysłany europejski nakaz aresztowania po jego uprawomocnieniu się. Nie należy czekać na taki rozwój wypadków. Należy podjąć kroki aby do tego nie doszło.

Odpowiedz

Adrian Październik 18, 2016 o 10:26

Jak mogę się z Panem skontaktować ?

Odpowiedz

Damian Tomanek Październik 18, 2016 o 15:26

Wszystkie namiary są na stronie http://www.adwokat-tomanek.pl

Odpowiedz

magda Październik 16, 2016 o 22:53

witam. wczoraj zatrzymano mojego chłopaka na lotnisku. z tego co się zdążyłam dowiedzieć od niego to chodzi o grzywnę 200 zł której nie zapłacił . w Polsce nie ma go od 6 miesięcy raz była u mnie policja i taka kwotę tez podała do zapłaty. nie było to dawno wiec chłopak chciał to zapłacić gdy wróci na urlop. co mu grozi? bo jak dla mnie jest to śmieszne jeśli chodzi o zatrzymanie i kwotę I jaka chodzi. dziękuję za odpowiedź pozdrawiam

Odpowiedz

Damian Tomanek Październik 17, 2016 o 07:23

Jeżeli ktoś nie zapłaci grzywny to sąd zamienia ją na karę pozbawienia wolności. Przy kwocie 200zł będzie to parę dni. Często jednak okazuje się, że grzywna to jeden problem ale poza nią są jeszcze inne, znacznie poważniejsze. Jeżeli w ciągu kilku dni nie zostanie zwolniony to proszę do mnie zadzwonić.

Odpowiedz

Magdalena Kwiecień 9, 2017 o 08:55

Został zwolniony za kaucja. Jednak i tak chcielibyśmy się z Panem skontaktowac

Odpowiedz

Damian Tomanek Kwiecień 9, 2017 o 10:41

Proszę zadzwonić do kancelarii.

Odpowiedz

Komisore Październik 19, 2016 o 13:04

Witam mam pytanie jak jestem poszukiwany listem gończym w Polsce to mogę śmiało wyjechać do Niemiec będą to w Niemczech sprawdzać z góry dziękuję

Odpowiedz

Damian Tomanek Październik 19, 2016 o 18:51

List gończy obowiązuje na terenie Polski. Na terenie Europy może być Pan ścigany europejskim nakazem aresztowania.

Odpowiedz

mariusz Październik 24, 2016 o 20:05

Witam mam pytanie szykuje mi się wyjazd do Niemiec ale mam problem w 2000 r dostałem grzywnę już nie pamiętam z zamianą na 60 , czy 30 stawek było to w Niemczech podczas przejazdu ,moje pytanie to czy mogę zostać zatrzymany w Niemczech po tylu latach ? czy jest może przedawnienie

Odpowiedz

Damian Tomanek Październik 24, 2016 o 20:28

W każdym kraju obowiązuje inne prawo. Czasami jest wiele podobieństw ale i wiele różnic. Moim zdaniem grzywna powinna być przedawniona. Jednak właściwej odpowiedzi może udzielić niemiecki, a nie polski adwokat.

Odpowiedz

Kasia Październik 28, 2016 o 10:48

Dziendobry. Mam pytanie. W sierpniu tego roku dostalam papiery o deport z UK poniewaz nie mialam adresu zamieszkania. W sierpniu kupilam bilet i przylecialam do PL. Teraz chce wrocic do UK, ale policjantka w UK mowila mi przed moim wylotem ze niemoge wrocic do UK przez rok czasu. jesli chce wrocic musze miec napisany jakis list ( co to za list, nic niewiem nic mi wiecej nie wytlumaczyla ). Prosze o pomoc bo chce wrocic a niechce zeby zatrzymano mnie na granicy. Nigdy nie mialam problemow z prawem wsumie to tak jakbym sama pojechala do pl. Sama kupilam bilet nie bylam zatrzymana w osrodku deportacyjnym.

Odpowiedz

Damian Tomanek Październik 28, 2016 o 13:11

W tej sprawie proszę skontaktować się z adwokatem w Londynie. Proponuję Anetę Maziarz http://www.polski-adwokat-londyn.co.uk/

Odpowiedz

Kasia Marzec 9, 2017 o 12:00

Probuje sie skontaktowac z ta pania Aneta Maziarz ale nie da sie z nia skontaktowac. Gdzie moge lub jak moge sie dowiedziec czy mam zakaz wjazdu???

Odpowiedz

Damian Tomanek Marzec 15, 2017 o 10:38
Adi Listopad 3, 2016 o 12:59

Co jezeli list gonczy zostal odwolany a osoba nadal figuruje w rejestrze osob poszukiwanych? Nie bedzie “problemow” na lotnisku?

Odpowiedz

Damian Tomanek Listopad 3, 2016 o 22:13

Może mieć jeszcze jedną sprawę o której nawet nie wie. Przed przylotem należy to sprawdzić.

Odpowiedz

Adi Listopad 3, 2016 o 22:52

Jest to raczej malo prawdopodobne. Istnieje mozliwosc ze dane w serwisie sa nieaktualizowane na biezaco Jest to ze sie tak wyraze swieza sprawa odwolanie listu gonczego mialo miejsce jakies 7 dni roboczych temu.

Odpowiedz

Damian Tomanek Listopad 4, 2016 o 08:04

W takim wypadku przy przekraczaniu granicy należy mieć ze sobą postanowienie o uchyleniu tymczasowego aresztowania i odwołaniu poszukiwań listem gończym.

Odpowiedz

agata Listopad 9, 2016 o 14:03

Witam. Ile potrwa procedura sprawdzenia czy jest wystawiony europejski list gończy przez Pana Kancelarię.

Odpowiedz

Damian Tomanek Listopad 9, 2016 o 14:13

Ok. 2 tygodnie.

Odpowiedz

Dawid Listopad 11, 2016 o 20:27

Witam jeżeli pracuję w Holandii od 6 lat jestem zameldowany rozliczam się z podatku a bardzo prawdopodobne że mam w Polsce jakiś wyrok powyżej 6 miesięcy to mogę polecieć z Holandii do Szwecji i z powrotem czy mogą mnie zatrzymać na lotnisku ?

Odpowiedz

Damian Tomanek Listopad 14, 2016 o 17:15

Jeżeli sąd w Polsce wydał europejski nakaz aresztowania to może Pan być zatrzymany, a następnie przekazany do Polski.

Odpowiedz

Magdalena Listopad 15, 2016 o 09:04

Witam. Czy jeżeli moj partner jest poszukiwany przez polska Strone policj a nie widnieje na interpolu to mozliwe jest ze ENA jeszcze nie jest wydana?

Odpowiedz

Damian Tomanek Listopad 15, 2016 o 18:47

To czy ktoś widnieje na jakiejś stronie w internecie może być tylko wskazówką ale o niczym nie przesądza. Żeby ustalić czy ktoś jest poszukiwany ENA to adwokat musi iść do sądu i przeczytać akta.

Odpowiedz

Piotr Krypski Listopad 22, 2016 o 15:17

Witam,jeśli mam w Polsce list gończy a mieszkam od lat za granicą i nie mam ENA mogą mnie zatrzymać na lotnisku w Niemczech na przykład?
Zaznaczę że w kraju gdzie mieszkam aktualnie, nie raz przekraczałem granicę ze Szkocja.
Z góry dziękuję za opowiedz!

Odpowiedz

Damian Tomanek Listopad 25, 2016 o 11:34

List gońzy działa tylko na terenie Polski.

Odpowiedz

Piotr Krypski Listopad 25, 2016 o 22:24

Bardzo dziękuję za informację.

Odpowiedz

Pol Listopad 27, 2016 o 00:13

Dzien dobry mam pytanie jak jestem poszukiwany listem gończym w Polsce a mieszkam zagranica to po jakim czasie prokuratura i sąd może wystawić europejski nakaz aresztowania

Odpowiedz

Damian Tomanek Listopad 27, 2016 o 18:59

Może to być nawet natychmiast.

Odpowiedz

Marcin Listopad 27, 2016 o 17:50

Witam,

Sam nie wiem czy co i ile sie nazbieralo po moim wyjezdzie z Kraju w 2009… Siostra mowila ze policja nie raz pytala u niej w innym miescie o mnie… zakladajac ze mam ENA to czy moge nadal poleciec z USA bezposrednio do Norwegii lub Szwajcarii i dalej poruszac sie autem lub pociagiem do Polski…?

NOrwegia nie nalzey do UE wiec pytam czy jest szansa? chyba ze jest jakas kontrola graniczna z Norwegii do Szwecji o ktorej nie wiem…

Z gory dziekuje

Odpowiedz

Damian Tomanek Listopad 27, 2016 o 18:58

Zarówno Norwegia jak i Szwajcaria podpisały umowy na podstawie których w tych krajach również funkcjonuje ENA.

Odpowiedz

Pol Listopad 29, 2016 o 10:01

Dzień dobry a można to jakoś sprawdzić czy prokuratura wystawiła lub sąd taki nakaz europejski?

Odpowiedz

Damian Tomanek Listopad 29, 2016 o 22:00

Można to sprawdzić. W tym celu proszę do mnie zadzwonić.

Odpowiedz

Pol Listopad 30, 2016 o 01:56

Ok w czwartek do Pana zadzwonić dziękuję

Odpowiedz

Hans Grudzień 6, 2016 o 19:49

Witam 2 lata temu sad w Wielkiej brytani oddalił ekstradycje w mojej sprawie a teraz potrzebuje wyrobic nowy paszport w ambasadzie czy jest
Jaka kolwiek mozliwosc bym zostal zatrzymany w ambasadzie ?

Odpowiedz

Damian Tomanek Grudzień 8, 2016 o 07:25

Ambasada nie jest od zatrzymywania kogokolwiek. Może być jednak inny problem. Organ który wystąpił o wydanie ENA mógł również w Urzędzie Wojewódzkim zablokować wydanie paszportu. Wówczas sprawę należy załatwiać w Polsce.

Odpowiedz

Maciek Grudzień 19, 2016 o 20:57

Witam.Mam jedno pytanie . Zostałem skazany na 10 miesięcy pozbawienia wolności za tak zwane krzywo przysiestwo. Po prawo mocnym wyroku , będąc po za granicami kraju mogę być poszukiwany jakim kolwiek listem gończym ? Proszę o odpowiedź z góry dziękuję

Odpowiedz

Damian Tomanek Grudzień 19, 2016 o 21:52

Może być Pan poszukiwany zarówno listem gończym w Polsce jak i europejskim nakazem aresztowania poza Polską.

Odpowiedz

Szybki Grudzień 27, 2016 o 12:44

Witam jak mogę nawiązać kontakt z kancelarią

Odpowiedz

Damian Tomanek Grudzień 27, 2016 o 14:11

Wszystkie dane kontaktowe są na stronie http://www.adwokat-tomanek.pl

Odpowiedz

Marta Grudzień 28, 2016 o 21:47

Jezeli jestem z Wroclawiato czy wasza Kancelaria rowniez sie tego podejmie ?

Odpowiedz

Damian Tomanek Grudzień 28, 2016 o 22:02

Mogę sprawdzić Pani sytuację prawną. To, że jest Pani z Wrocławia nie ma żadnego znaczenia. W sprawach finansowych proszę się skontaktować bezpośrednio z kancelarią.
Wszystkie dane kontaktowe są na http://www.adwokat-tomanek.pl.

Odpowiedz

E. S Styczeń 2, 2017 o 01:57

Witam. Mam pytanie. Wystawiono za mną list gończy. Wyrok pierwotnie był w zawieszeniu , przez brak kontaktu z kuratorem 8 lat temu odwieszony. 6 m-cy pozbwienia wolności. Wyjazd za granicę , list gończy.
W międzyczasie zmieniła się jednak kategoria czynu -zniszczczenie mienia o wartości 250 zł. Teraz jest to wykroczenie. Czy można pozbyć się listu odwołując się do zmiany co do karalnosci ? Jak z przedawnienie? Podjalby się Pan tego?

Odpowiedz

Damian Tomanek Styczeń 2, 2017 o 13:25

Taka sprawa wymaga dłuższej rozmowy.

Odpowiedz

Jack Styczeń 4, 2017 o 03:47

Witam, mialem godziny do odrobki ktore sad zamienil na kare grzywny a na koniec na 4 msce odsiadki… Na stronie nie jestem poszukiwany, jest mozliwe ze taki maly wyrok moze sie przedawnic?? Czy zostane zatrzymany na lotnisku?? Minelo jakies 6 lat od tej sprawy… Z gory dziekuje…

Odpowiedz

Damian Tomanek Styczeń 5, 2017 o 07:03

Mało prawdopodobne jest aby w takiej sytuacji została wydana ENA. Natomiast bardzo prawdopodobne jest wydanie listu gończego obowiązującego na terenie Polski.

Odpowiedz

seba Styczeń 7, 2017 o 17:52

witam jestem poszukiwany listem gończym mam jakieś 3 wyroki do odsiadki nie wiem ile jest do odsiadki mieszkam za granic pracuje legalnie mam 2 dzieci jest jakaś szansa żeby nie pujść do ZK? proszę bardzo Pana o pomoc

Odpowiedz

Damian Tomanek Styczeń 8, 2017 o 12:19

Proszę do mnie zadzwonić.

Odpowiedz

Konrad Styczeń 11, 2017 o 01:21

Witam, w 2014 roku skorzystałem z karty kolegi i zgłosił to na policję, jeżeli miałem wezwanie do prokuratury aby zeznawać to czy może być wystawiony za mną ENA… mieszkam obecnie w Anglii.

Odpowiedz

Damian Tomanek Styczeń 11, 2017 o 08:38

Jeżeli materiał dowodowy pozwala na postawienie zarzutu, a nie potrafią Pana znaleźć to może być wystawiony list gończy i ENA. Należy to sprawdzić.

Odpowiedz

Wiktoryna Styczeń 17, 2017 o 12:51

Witam mój znajomy dostał wyrok do odsiadki na 1rok i 6miesiecy w 2007 roku z tego co wiem miał jeszcze jakieś zawiasy za niszczenie mienia za szarpanie i zniszczenia munduru policyjnego . Znajomy po wyroku uciekł za granice czy jego sprawa przedawni się po 10latach

Odpowiedz

Damian Tomanek Styczeń 17, 2017 o 15:52

W wypadku kary pozbawienia wolności przedawnienie następuje po 15 latach od dnia uprawomocnienia się wyroku, w w wypadku uchylania się od wykonania kary sąd może wydłużyć ten okres o kolejne 10 lat.

Odpowiedz

Tadeusz Luty 5, 2017 o 18:16

Witam serdecznie mam na imie Tadeusz przebywam od paru lat w UK mam wyrok 7miesiecy za alimenty staram sie splacic jak tylko moge polowe dlugu 20000 tysiecy splacilem ale nie mam jak splacic calosci place nieregularnie najgorsze to ze konczy mi sie paszport czy moge wyrobic spokojnie w polskim konsulacie w UK paszport by dalej zyc I splacic Cale zadluzenie niebede mial z tym Janis problemow I zostane zatrzymany w konsulacie bo jestem w polsce poszukiwany

Odpowiedz

Damian Tomanek Luty 5, 2017 o 18:24

Jeżeli jest Pan poszukiwany ENA to jest możliwe zatrzymanie przez policję angielską w każdym miejscu. Sposób poszukiwania można sprawdzić.

Odpowiedz

Jarek Luty 12, 2017 o 23:32

Dzień dobry,

Przede wszystkim bardzo dziękuję za ten blog. Trudno jest w polskim internecie znaleźć tak rzeczowe i profesjonalne porady zdalnie.

Zostały wobec mnie zasądzone kary grzywny za 2 przestępstwa z Art. 77 § 2 KKS w latach 2009 i 2010, na odpowiednio 10.000zł i 8.500 zł lub stawki dzienne na 100 i 85 dni.

Obecnie nie mieszkam już w Polsce, ale dalej w Europie.

Czy za te grzywny może zostać wobec mnie wystawiony ENA?

Odpowiedz

Damian Tomanek Luty 14, 2017 o 11:04

185 stawek grzywny to 92 dni odsiadki czyli 3 miesiące. Ena jest stosowana powyżej 4 miesięcy. Należałoby Pana sytuację jednak dokładnie sprawdzić.

Odpowiedz

Michal Luty 14, 2017 o 13:35

Witam Pana. Moje pytanie jest następujące. Czy policja wydaje najpierw list gończy, a potem europejski, czy może oba na raz? Czy może zależy to od tego, za jakie przestępstwo skazany jest poszukiwany?
Czy za drobne wyroki sądu np. do pół roku, nie musi być wystawiony europejski nakaz zatrzymania?

Odpowiedz

Damian Tomanek Luty 15, 2017 o 22:33

Policja nic nie wystawia. Policja jest od poszukiwania i zatrzymania. Postanowienie o zastosowaniu aresztu wydaje sąd, zwykle rejonowy. Postanowienie o ENA wydaje sąd okręgowy.

Odpowiedz

pawel Luty 15, 2017 o 20:42

Witam
w 2002 dostalem wyrok 3 miesiace zawieszenia na 3 lata. wyjechalem za gram
nice .Sad zdecydowal na wniosek kuratora odwieszenie wyroku. Minelo 15 lat i sad przedluzyl nakaz o kolejne 10 lat.
Czy jestem poszukiwany przez ENA i jak to sprawdzic?
Czy moge sie odwolac od tej decyzji (minelo 2 dni) i czy to ma sens i jak dlugo moge sie odwolywac?
dziekuje

Odpowiedz

Damian Tomanek Luty 15, 2017 o 22:30

Mogę sprawdzić czy ktoś jest poszukiwany ENA. Termin na wniesienie zażalenia od postanowienia to 7 dni.

Odpowiedz

Andrzej Luty 16, 2017 o 12:26

Witam napisałem do Pana maila.
Jak można sprawdzić czy jestem poszukiwany w Polsce. Czy zatrzymają mnie na lotnisku ?

Odpowiedz

Damian Tomanek Luty 16, 2017 o 19:16

Mogę sprawdzić czy jest Pan poszukiwany w Polsce. W tym celu proszę o kontakt z kancelarią. Wszystkie namiary są na http://www.adwokat-tomanek.pl

Odpowiedz

Patryk Luty 19, 2017 o 11:19

witam mam problem ponieważ odwieszono mi wyrok i zasądzono 9 miesięcy pozbawienia wolności obecnie przebywam w Szwecji i prawdo podobnie wydano list gończy czy jestem wstanie uniknąć tego wyroku

Odpowiedz

Damian Tomanek Luty 20, 2017 o 08:03

Proszę do mnie zadzwonić.

Odpowiedz

Robert Luty 22, 2017 o 11:37

Witam mam pytanie , moj brat zostal deportowany do Polski z Wielkiej Brytanii . Od dwoch tygodni nie mam z nim kontaktu , gdzie moge zadzwonic i zapytac co sie dzieje z moim bratem ?

Odpowiedz

Damian Tomanek Luty 22, 2017 o 15:53

Najlepiej do sądu lub prokuratury która domagała się deportacji. Zwykle takie osoby są umieszczane w aresztach warszawskich. Tam też można spróbować zadzwonić ale czasami nie chcą udzielać takich informacji.

Odpowiedz

Robert Luty 23, 2017 o 10:27

Dziekuje Panu Bardzo !

Jest Pan Wielki ! 🙂

Odpowiedz

Julian Luty 23, 2017 o 16:33

Witam, mam sprawę karna w toku w Polsce, na dzis w krk nie ma listu gończego, ale czy moze byc mieszynarodowy?

Odpowiedz

Damian Tomanek Luty 23, 2017 o 16:50

W świetle dzisiejszych przepisów sąd może prowadzić sprawę bez oskarżonego. Przepisy które kiedyś obowiązywały na to nie pozwalały. W związku z tym w zależności od procedury którą musi stosować sąd mogą być różne rozwiązania. Najlepiej aby adwokat przypilnował co się w sprawie dzieje.

Odpowiedz

Lexi Luty 28, 2017 o 04:06

Witam właśnie sie dowiedziałam , ze mam dług nie do końca spłacony w prowidencie oraz w stefczyku , od 4 lat mieszkam za granicą na stałe a w Polsce nie mam żadnego zameldowania , chciałabym lecieć do Pl , żeby załatwić miedzy innymi ten problem i moje pytanie czy mogą mnie zatrzymać na lotnisku ?dodam ze dług wynosi około 7 tys zł ale jak wyjeżdżałam było to w 80% spłacone , martwi mnie czy za taki dług nie dokonca spłacony mogą mnie zatrzymać na lotnisku ?

Odpowiedz

Lexi Luty 28, 2017 o 04:11

Dodam ze , 4 lata temu wysłałam pieniądze na resztę długu ale ta osoba nie spłaciła tego.

Odpowiedz

Damian Tomanek Luty 28, 2017 o 15:25

Mogę sprawdzić czy jest Pan poszukiwany.

Odpowiedz

Lexi Luty 28, 2017 o 23:20

Dzwoniłam do sądu w moim rejonie , podałam moje dane , w ich systemie nie widnieje ,czyli nie było żadnej sprawy karnej wobec mnie.

Odpowiedz

Damian Tomanek Marzec 5, 2017 o 17:56

Nie wiem czy osoba z którą Pani rozmawiała mówi prawdę.

Damian Tomanek Marzec 15, 2017 o 11:04

Jeżeli organy ścigania doszukały się w sprawie elementu oszustwa to takie zatrzymanie jest możliwe. Można to sprawdzić.

Odpowiedz

Pawel Marzec 2, 2017 o 20:28

Mam pytanie wyjechałem do USA w 2000 roku miałem wyrok w zawieszeniu za paserstwo, opuszczając kraj pytałem mojego kuratora czy mogę opuścić kraj bez żadnych problemów, powiedział że nie mam zakazu wyjazdu. niedawno dowiedziałem się że jestem poszukiwany w Polsce w związku z tą sprawą za którą jak pisałem dostałem wyrok w zawieszeniu. Moje pytanie jest jak długo będę widniał w rejestrze osób poszukiwanych jeśli od tego momentu minęło już 17 lat a wyrok który dostałem jak dobrze pamiętam był 2 miesiące w zawieszeniu na 2 lata.

Odpowiedz

Damian Tomanek Marzec 5, 2017 o 17:58

Kara pozbawienia wolności której wysokość nie przekracza 5 lat przedawnia się z upływem 15 lat z tym, że w wypadku tzw. spoczywania przedawnienia sąd może dołożyć jeszcze dodatkowych 10.

Odpowiedz

ZANETA DZIKOWSKA Marzec 21, 2017 o 23:17

Witam serdecznie ,bardzo mnie ciekawi czy jestem poszukiwana gdziekolwiek ??? jestem 5i pol roku w Anglii chce pojechac na dwa tygodnie do Polski ,martwie sie bo z dwojka dzieci nie chcialabym znaleac sie na liscie poszukiwanych w Polsce i nie tylko. Ja mialam problem z niesplaconym dlugiem alimentacyjnym ,ostatnio napisalam do komornika ,ktory sprawe prowadzil i dogadalismy sie ze bede wplacac na podany przez niego konto po 200 zlotych miesiecznie do 15 kazdego miesiaca .Czy komornik poinformowalby mnie ,ze jestem poszukiwana ???moj numer sprawy jaki mam pisac na druczku to Kmp 10/01 ,mieszkalam w miescie lodzi

Odpowiedz

Damian Tomanek Marzec 22, 2017 o 08:28

Mogę sprawdzić Pani aktualną sytuację prawną.

Odpowiedz

Edward Marzec 21, 2017 o 23:23

Szanowny Panie Mecenasie
Mam nastepujace pytanie.Wystawiono za mna ENA w sprawie dotyczcej odbycia kary 2misiecy i 17 dni pozbawienia wolnosci.Mieszkam od 2007 roku w Szkocji i dwukrotnie sad w Edynburgu odrzucil jako bezzasadne poniewaz nie mozna wystawic ENA na okres kary krotszy niz 4miesiace.Nie mam zadnych spraw w toku ani tez zaleglych wyrokow.Sprawa jest bardzo dawna i powinna juz byc przedawniona ( 2002 rok, wyrok 2006 ) W 2015 roku bylem na urlopie w Turcji i zatrzymano mnie na lotnisku jednak po okolo 15 minutach puszczono wolno.Sytuacja powtorzyla sie rowniez przy wylocie z Turcji do UK ponownie kilkanascie minut w strachu i do widzenia.W zwiazku z tym pytanie moje brzmi czy we wszystkich krajach unii europejskiej obowiazuje zasada ze okres 4miesiecy jest wymagany do wystawienia i legalnosci ENA.Czy we Francji,Niemczech oraz np Hiszpani obowiazuje ta sama zasada czy moga mnie zatrzymac?
Dodam jeszcze ze na odpisie z sadu w UK napisano ze przedawnienie nastapi w 2021 roku nie wiem jednak czy uwzglednia ostatnia nowelizacje KK.nie widnieje rowniez na stronie poszukiwani,pl jednak wersja mobilna na telefon i archiwalna nadal zawiera moja podobizne.
Dziekuje i pozdrawiam

Odpowiedz

Damian Tomanek Marzec 22, 2017 o 08:26

Termin 4 miesięcy wynika z art. 2 ust. 1 decyzji ramowej Rady Unii Europejskiej i obowiązuje we wszystkich krajach które objęte są tą decyzją. Jednak termin 4 miesięcy dotyczy kary wymierzonej w wyroku, a nie kary która ma być odbyta. Warto by się przyjrzeć Pana sprawie bo być może da się coś z tym zrobić.

Odpowiedz

Piotr Marzec 23, 2017 o 20:01

Witam, co myślicie o kancelariach prawnych reklamujących się na stroni http://oferia.pl/ Poszukuje adwokata, za nie wygórowaną cenę i słyszałem że warto spróbować na tej stronie.

Odpowiedz

Damian Tomanek Marzec 24, 2017 o 22:53

Nie mam zdania na temat osób których kwalifikacje są niezweryfikowane. Za profesjonalną usługę zawsze trzeba zapłacić. Tak jest świat skonstruowany w każdej dziedzinie. Reszta to loteria.

Odpowiedz

Halina Marzec 24, 2017 o 21:43

Szanowny Panie Mecenasie, mam pytanie: moj syn zostal zatrzymany przez ENA na lotnisku, ekstradycja potrwa z 2-3 miesiace. Czy jest mozliwosc, aby w Polsce wystapic do sadu o “list zelazny” aby mogl zeznawac z wolnej stopy? Sprawa jest oddana z prokuratury do sadu ( okolo 1,5 roku) w Warszawie.dziekuje

Odpowiedz

Damian Tomanek Marzec 24, 2017 o 22:49

List żelazny to słaby pomysł. Proszę do mnie zadzwonić.

Odpowiedz

Mirek Kwiecień 7, 2017 o 23:25

Przebywam w USA w tej chwili jest wystawiony list gonczy w polsce za obraze kogos
Prokurator zwrocil sie o pomoc prawna do usa aby mnie przesluchac.
Czy moge zostac zatrzymany w konsulacie? W tej chwili nie ma europejskiego nakazu aresztowania
I czy ena obowiazywalby w usa? Jestem takze obywatelem usa
Dziekuje

Odpowiedz

Damian Tomanek Kwiecień 9, 2017 o 10:46

Konsulat nie służy do zatrzymywania kogokolwiek. Polski kodeks postępowania karnego przewiduje możliwość przesłuchania obywatela polskiego za pośrednictwem konsula. Mogą być w ten sposób przesłuchiwani zarówno świadkowie jak i podejrzani.

Odpowiedz

Mirek Kwiecień 9, 2017 o 16:35

Bardzo dziekuje za oddpowiedz! Pozdrawiam

Odpowiedz

Jan Październik 12, 2017 o 15:23

A czy ENA działa na terenie USA?

Odpowiedz

Damian Tomanek Październik 13, 2017 o 16:19

Nie. Jednak są przepisy o ekstradycji (to coś innego niż ENA) na podstawie których można osobę poszukiwaną ściągnąć z USA do Polski.
Może warto spróbować uregulować sprawę w Polsce zanim dojdzie do przymusowego powrotu do Polski.

Odpowiedz

zuzka Kwiecień 8, 2017 o 11:46

witam.mam pytanie:czy jezeli znajomy jest poszukiwany w polsce za wyludzenia bankowe na parenascie tys a od ok 2 lat przwebywa na terenie uk to czy moze zmienic panstwo na np:holandie bez ryzyka zatrzymania na odprawie i w holandii?

Odpowiedz

Damian Tomanek Kwiecień 9, 2017 o 10:42

Mogę to sprawdzić.

Odpowiedz

Daria Kwiecień 19, 2017 o 16:48

Witam 13.04.17 moj facet zostal zatrzymany w angli w bhm ma wyrok do odsiedzenia w polsce jestem tutaj z nasza coreczka teraz sama czy mozna starac sie o to.zeby przetrzymali go dluzej w angli i czy moge sie starac o wypuszczenie go z obroza ? Prosze o odp

Odpowiedz

Damian Tomanek Kwiecień 20, 2017 o 06:40

Jest wiele możliwości które można wykorzystać zarówno w UK jak i w Polsce. Dużo zależy od tego jaki to wyrok i kiedy zapadł.

Odpowiedz

SLAWO Kwiecień 28, 2017 o 15:35

mam pytanie // przebywam za granicą a z tego co wiem była u mnie w domu policja z informacja o doprowadzeniu na przesłuchanie ( mam nie spłacone kredyty i zaległy zus i us ) jak mogę sie dowiedzieć czy jestem poszukiwany i czy swobodnie mogę jechać do angli

Odpowiedz

Damian Tomanek Maj 2, 2017 o 08:16

Mogę to sprawdzić.

Odpowiedz

Daria Maj 3, 2017 o 10:30

Ile by wyniosly koszty jesli pan moglby sie tym.zajac?

Odpowiedz

Damian Tomanek Maj 7, 2017 o 14:54

Proszę do mnie zadzwonić w poniedziałek lub środę.

Odpowiedz

Kamila Maj 5, 2017 o 13:14

Witam mam pytanie czy mogłby pan sprawdzic czy chłopak jest poszukiwany poniewaz mieszkam w Londynie a chcemy jechac do Niemczech i nie chcemy takiej sytuacji ze zatrzymaja chłopaka na lotnisku prosze o odpowiedz na mojego emaila kamilka123455@o2.pl

Odpowiedz

Damian Tomanek Maj 7, 2017 o 14:52

Proszę do mnie zadzwonić w poniedziałek lub środę.

Odpowiedz

heliodor Maj 15, 2017 o 20:51

Witam.Przebywam za granica tzn mieszkam tam na stałe nie dawno w zeszłym roku po odwiedzinach u matki dowiedziałem sie ze jestem poszukiwany i toczy sie przeciwko mnie postępowanie przygotowawcze,wezwano mnie na swiadka ale nie wstawiłem sie podejrzewajac iz zostana mi na przesłuchanii przedstawione zarzuty,moje pytanie brzmi czy jesli nie zostałem skazany i toczy sie przeciwko mnie postepowanie karne ale nie otrzymałem zarzutów czy moze zostac wystawiony za mna list gończy cz ENA…za granica z góry dziekuje za odpowiedz

Odpowiedz

Damian Tomanek Maj 15, 2017 o 21:45

Może być wystawiona w takiej sytuacji ENA i list gończy. Jednak znacznie lepiej jest się zwrócić do adwokata aby rozeznał sprawę i dogadał się z prokuratoram aniżeli czekać aż zostanie wydany list gończy i ENA. Wówczas może już nie chcieć rozmawiać.

Odpowiedz

heliodor Maj 15, 2017 o 22:30

dziekuje za odpowiedz…

Odpowiedz

heliodor Maj 15, 2017 o 22:32

czy jest możliwość aby Pan sprawdził czy jestem poszukiwany i jaki jest status ?

Odpowiedz

Damian Tomanek Maj 16, 2017 o 06:15

Mogę sprawdzić. Proszę do mnie zadzwonić.

maja Maj 18, 2017 o 13:37

witam .chcialam sie dowiedziec czy przy wyrobieniu tymczasowego poszportu w konsulacie kture trwa okolo 2 godzin jezeli jestem poszukiwana to konsulat zawiadomi policje .prosze o odpowiec dziekuje

Odpowiedz

Damian Tomanek Maj 18, 2017 o 15:35

Szanowna Pani. Ja udzielam porad prawnych oraz prowadzę sprawy przed sądami i organami ścigania, a nie zajmuję się przewidywaniem przyszłości. Nie wiem co zrobi konsulat.

Odpowiedz

Szymon Maj 18, 2017 o 17:46

Dzien dobry .chcialam zapytac prawie 10 lat temu bylam poszukiwany listen gonczym w polsce teraz juz nie ma mnie w poszukiwanych czy sprawa sie przedawnila .to jest artykol 270 paragraf 1dziekuje

Odpowiedz

Damian Tomanek Maj 18, 2017 o 18:17

Bez wglądu do akt nie jestem w stanie w sposób kompetentny odpowiedzieć na to pytanie. Mogę to sprawdzić.

Odpowiedz

Szymon Maj 18, 2017 o 19:12

Dziekuje

Odpowiedz

stanislaw Maj 24, 2017 o 12:53

Witam
w 2005 roku wyjechalem z polski i przestalem placic alimenty .w 2015 zglosilem sie do konsulatu w uk po paszport .w 2017 /04 otrzymalem wezwanie do stawienia sie do prokuratury w tej sprawie 209 p1 kk jako podejrzany . czy jesli sie nie stawie w terminie czy zostanie wydany ena .Co to dla mnie oznacza .jakie by byly konsekwencje .
Jeszcze chcialem nadmienic ze dziecko jest dorosle ma 26 lat .Uchylalem sie od placenia poniewza mam druga rodzine i troje dzieci na utrzymaniu ,mieszkalem wczesniej w Hiszpanii gdzie zycie jest jeszcze trudniejsze finansowo niz w Polsce .Z gory dziekuje za pomoc.

Odpowiedz

Damian Tomanek Maj 24, 2017 o 14:46

Proszę do mnie zadzwonić.

Odpowiedz

Patryk Maj 25, 2017 o 09:10

Dzien dobry. Mam takie pytanie poniewaz dzisiaj dostalem dziwna informacje. Dostalem w 2011 wyrok 8miesiecy na 2 lata i grzywna 600zl..wyjechalem i tak to zostawilem. Dzisiaj siostrze policja powiedziala ze wydany zostal europejski nakaz aresztowania i lepiej zebym zadzwonil na policje. Jest to mozliwe ze tskie cos zostalo wydane za to.

Odpowiedz

Damian Tomanek Maj 25, 2017 o 09:57

Oczywiście że jest to możliwe. Dzieje się tak bardzo często. Proszę do mnie zadzwonić.

Odpowiedz

Kati Czerwiec 9, 2017 o 08:24

Witam serdecznie , postanowiłam do Pana napisać ponieważ nie wiem co robić ,a mianowicie : mój syn choruje na chorobę afektywną dwubiegunową w czasie manii w 2015 roku nawywijał za namową pewnego oszusta ,który podpuszczał go do działania ,został oskarżony o oszustwa . W styczniu 2016 roku udało mi się umieścić go w szpitalu psychiatrycznym i tam doszedł do normy ,ale w/w oszust cały czas szantażował go nagabywał jeżdził za nim ,czego syn nie chciał zgłosić na policję . Po pewnym czasie ów człowiek został oskarżony o oszustwa ,wyłudzenia kredytowe i całą winą obarczył mojego syna ,który również usłyszał zarzuty(przydzielono adwokata z urzędu) zgłaszał się na wezwania,badania itp ,ale w dalszym ciągu był szkalowany i szykanowany ,postanowił wyjechać do Holandii gdzie pracuje i ciągle stawiał się na wezwania ,nagle okazało się z wystawiono nakaz doprowadzenia . Czy możliwe jest sprowadzenie go z Holandii? Ja namawiam go do przyjazdu i składania wyjaśnień ,ale on się boi ,ponieważ grożą ,że jak coś powie zrobią krzywdę siostrze i rodzinie ,nie wiem co robić boję się ,że stres doprowadzi do nawrotu choroby i skończy się to tragedią proszę o wskazówki jeśli da się coś zrobić pozdrawiam

Odpowiedz

Damian Tomanek Czerwiec 11, 2017 o 22:27

Proszę do mnie zadzwonić.

Odpowiedz

Kati Czerwiec 13, 2017 o 20:34

Dziękuję zadzwonię !

Odpowiedz

Piotr Czerwiec 19, 2017 o 17:51

Witam
Miałem problemy karne w Irlandii i mam pytanie czy w Krajowym Rejestrze karnym będzie widniał Europejski nakaz jeżeli Irlandia taki wydała?

Odpowiedz

Damian Tomanek Czerwiec 19, 2017 o 21:02

W Polskim rejestrze karnym nie widnieją wpisy o wydaniu ENA. Można to sprawdzić w inny sposób.

Odpowiedz

łukasz Lipiec 3, 2017 o 13:55

Witam mój brat ma do odsiadki rok i 4 miesiące 2 k akt i się nie wstawił jest na wolności 9 miesięcy da się z tym coś zrobić ?

Odpowiedz

Damian Tomanek Lipiec 13, 2017 o 19:50

Da się. To wymaga osobistej rozmowy.

Odpowiedz

Ewa Czerwiec 29, 2017 o 09:42

Witam mam nie spłacony kredyt ok 10 lat temu i dwa zawiadomienia komornika o nie uregulowanych zobowiązań telekomunikacyjnych – części spłacone – w lipcu wybieram się na Maltę czy mogę być zatrzymana na lotnisku – kilka lat nie byłam nigdzie zameldowana wiec nie odbierałam żadnych zawiadomień bo mieszkałam w rożnych mieszkaniach

Odpowiedz

Damian Tomanek Lipiec 13, 2017 o 19:53

W takim wypadku należałoby sprawdzić Pani sytuację prawną i wszystko będzie jasne.

Odpowiedz

Kraśnicka Sierpień 2, 2017 o 20:02

Witam mojego chłopaka zatrzymała policja 26.07 w Niemczech bo miał do odsiatki 1rok i 6 miesięcy za wyłudzenie w Polsce.Dowiedzialam się że wydano europejski nakaz aresztowania.Moje pytanie brzmi czy można coś z tym zrobić czy go deportuja do Polski i nic już z tym nie można zrobić.

Odpowiedz

Damian Tomanek Sierpień 12, 2017 o 08:50

Proszę do mnie zadzwonić.

Odpowiedz

smutna Wrzesień 22, 2017 o 14:34

Wiatam.Moj pratner ma na wyroku napisane kiedy kara ulegnie przedawnieniu,czy po tym czasie bedzie on juz wolny czy czeba to jakos sprawdzic?

Odpowiedz

Damian Tomanek Wrzesień 25, 2017 o 07:46

Musiała Pani coś źle odczytać. Sentencja wyroku nie zawiera informacji o przedawnieniu. Można to jednak sprawdzić.

Odpowiedz

Daria Wrzesień 25, 2017 o 20:12

Jesli moglby pan sprawdzic czy jestem na Liscie poszukiwanych to bardzo prosze Gdyz jestem teraz w takiej sytuacji ze niemoge wrocic do
Polski z powodu Braku paszportu dla dziecka i boje sie bardzo co teraz I dlaczego co mam robic w takiej sytuacji bardzo prosze o pomoc moje dane Podam
Panu meilem

Odpowiedz

Damian Tomanek Wrzesień 25, 2017 o 22:16

Proszę do mnie zadzwonić.

Odpowiedz

Podejrzany Październik 3, 2017 o 17:31

Witam jestem podejrzany w sprawie o kradziez z wlamaniem na konto bankowe za pomoca bankomatu . Nie stawiam sie na wezwania policji i prokuratury gdzyz nie ma mnie w kraju i nie zrobilem tego . Kryminalni nachodza moja rodzine twierdzac ze jezeli sie nie stawie oaobiscie na zeznania do prokuratury wystawia list gonczy . Jezeli wystawia to czy panstwo niemieckie moze mnie deportowac do polski na zadanie prokuratora polskiego i co gdybym wogole sie nie stawil dodam iz prokurator zawiesil postepowanie w sprawie co mam zrobic jechac czy nie . Dodam iz nigdy nie bylem karany

Odpowiedz

Damian Tomanek Październik 3, 2017 o 18:19

Najlepiej wynająć adwokata który ustali jak się mają sprawy w prokuraturze. Jak będzie odpowiednia wiedza to będzie można podjąć właściwą decyzję.

Odpowiedz

Dorota Październik 9, 2017 o 16:12

Dzień dobry,mam pytanie ,mój mąż został zatrzymany we Francji .Tłumaczka zadzwoniła do mnie z informacja ,że mąż został zatrzymany na 72 godziny .Minęło 5 dni i nie mam żadnych wieści co mam dalej zrobić ,gdzie zadzwonić z kim się skontaktować aby uzyskać jakieś informację

mi

Odpowiedz

Damian Tomanek Październik 10, 2017 o 12:31

Proszę skontaktować się z polskim konsulatem. Można też wynająć miejscowego adwokata który go znajdzie i ustali: co się z nim dzieje, dlaczego i jak mu można pomóc. Adwokat powinien też otrzymać europejski nakaz aresztowania. Jeżeli go przeczytam to powiem czy jestem w stanie coś pomóc od strony polskiej. Jeżeli natomiast narozrabiał we Francji i nie ma to nic wspólnego z Polską to całą sprawę należy załatwiać we Francji.

Odpowiedz

Gosia Październik 10, 2017 o 21:56

Witam moj narzeczony od tygodnia jest poszukiwany listem gonczym z artykulu 209 paragraf 1 . Kilka razy policja byla w jego domu rodzicow ale nie chciala udzielic informacji. W tedy nie byl w rejestrzeposzukiwanych. Mieszkamy w uk i nie wiemy co robic. Boje sie ze moze zostac aresztowany w uk lub w polsce jezeli pojedziemy . Aresztowanie go doprowadzi do utraty jego pracy i nie bedzie mial z czego placic . Nadmieniam ze co miesiac wysylane sa pieniadze do komornika po 100 funtow . Prosze o pomoc .

Odpowiedz

Damian Tomanek Październik 10, 2017 o 22:12

Proszę do mnie zadzwonić.

Odpowiedz

Maciek Październik 15, 2017 o 19:10

Witam
Mieszkam w UK od 2005. W Polsce mam prawomocny wyrok z 2006 roku( 3miesiace) .Nie wiem czy jest wystawiony ENA,ale chyba nie bo policja kontrolowala mnie nie raz.Mam dwa pytania:

1.Czy mogę ze spokojem jechać do Konsulatu wcelu wyrobienia paszportu?Czy nie zostane zatrzymany?
2.Kiedy przedawni się wyrok.
Dziekuje za odpowiedz.

Odpowiedz

Damian Tomanek Październik 15, 2017 o 21:48

Proszę do mnie zadzwonić.

Odpowiedz

Basia Październik 18, 2017 o 22:53

Witam mój mąż ma wyrok Polsce z 2007, w 2011 został zatrzymany na podstawie ENA za granicą .Po 10 miesiącach rozpraw( odpowiadał z wolnej stopy ) zapadła decyzja i do przekazania jednak nie doszło..
Pytanie ; Czy jest mozliwe aby strona Polska wystapiła kolejny raz do tego samego kraju z tym samym ENA.

Odpowiedz

Damian Tomanek Październik 19, 2017 o 18:08

ENA cały czas istnieje tylko jeden kraj jej nie wykonuje. W innym kraju ta sama ENA może być wykonana. Sprawy trzeba uporządkować w Polsce aby ENA zniknęła całkowicie.

Odpowiedz

Basia Październik 21, 2017 o 15:17

Dziękuje bardzo za odpowiedź ,oczywiście rozumiem że w innych krajach europy ENA nadal istnieje i można zostać aresztowanym na jego podstawie, tylko moje pytanie dotyczyło czy jeżeli w danym kraju w którym toczyło się już postępowanie sądowe w związku z danym ENA i do przekazania nie doszło to czy strona polska może ponownie (np..po 5 latach ) wystąpić z takim samym nakazem do tego samego kraju …
Proszę również o podpowiedź jak można się z Panem skontaktować . Dziękuję i pozdrawiam

Odpowiedz

Damian Tomanek Październik 23, 2017 o 07:22
Dorota Październik 19, 2017 o 21:15

Witam,
W dniu wczorajszym mąż został aresztowany na podstawie ENA w Szwecji (mieszkamy w Szwecji całą rodziną) w Polsce zapadł prawomocny wyrok dwóch lat więzienia. Myślę, że nie ma sensu tłumaczenia dlaczego, i że niewinny jest kara i trzeba ją ponieść. Pytanie moje dotyczy odbycia kary, jakie przesłanki muszą powstać aby odbył karę w Szwecji, na czyj wniosek i kto podejmuje decyzję że może “siedzieć” w Szwecji? Mąż dostał adwokata z urzędu, myślę że zaangażowanie będzie średnie a w związku z tym muszę mieć argumenty aby docisnąć mecenasa i może coś mu podpowiedzieć. Będę wdzięczna za podpowiedź. Pozdrawiam

Odpowiedz

Damian Tomanek Październik 20, 2017 o 14:00

Szanowna Pani. Moja kancelaria zajmuje się pomaganiem ludziom którzy popadli w kłopoty z prawem prowadząc ich sprawy. Nie zajmujemy się “dociskaniem” innych adwokatów.

Odpowiedz

Kasia Październik 27, 2017 o 22:54

Witam, moj brat ukradl karte bankomatowa w irlandi okolo tydzien temu i zrobil zakupy na okolo 150 euro. Obecnie wrocil do UK gdzie mieszka i pracuje i teraz moje pytanie brzmi ile czasu zajmie policji jego znalezienie i czy wystawia za nim ENA? Jaka kara mu grozi? Dodam ze nigdy nie byl karany.

Odpowiedz

Damian Tomanek Listopad 2, 2017 o 16:40

To pytanie należy skierować do irlandzkiego adwokata bo tam zostało popełnione przestępstwo i tam będzie sądzony.

Odpowiedz

Madzi Listopad 2, 2017 o 00:56

Witam.mam pytanie. Ogolnie mam w Polsce wyrok do odsiadki. Mialem wydany ena w 2014 w polsce ale 2015 ten sam sad go odwolal ( wyrok za ktory byl ena zostal polaczoby na zasadzie wyroku laczonego z innym wyrokien i sad go odwolal ) wiezialem akta sprawy. Rejestr karnyvtakze sprawdzilem. Czy moge wiec bezpiecznie latac miedzy krajami ue oprocz Polski. Czy jakims cudem moge dalej widniec w bazie od Ena i zatrzymaja mnie na lotnisku mimo iz jak pisalem ten sam sad co wydal to go odwolal .

Odpowiedz

Damian Tomanek Listopad 2, 2017 o 16:38

To jest pytanie do wróżki, a nie do adwokata. Często zdarza się że wydają nową ENA na nowy wyrok łączny. Nie wiem jak jest w tej sprawie. To trzeba sprawdzić.

Odpowiedz

Marek Listopad 12, 2017 o 16:40

Witam Panie Mecenasie!
Miałem wyrok łączny z kilku paragrafów 5,5 roku.Odbyłem w zakładzie karnym półotwartym 3,5 roku,po czym nie powróciłem z przepustki do zakładu karnego.Chciałbym wiedzieć czy jest wydany za mną ENA?Czy do sprawdzenia tej kwestii potrzebne jest Panu moje pełnomocnictwo?Serdecznie dziekuje za odpowiedż i pozdrawiam.

Odpowiedz

Damian Tomanek Listopad 12, 2017 o 20:50

Proszę do mnie zadzwonić.

Odpowiedz

Stanislaw Listopad 13, 2017 o 13:38

Witam Pana, mam pytanie ; w jaki sposob sprawdzic czy wykonanie wykonania wyroku uleglo przedawnieniu ? I jakie sa koszty takiego sprawdzenia?

Odpowiedz

Damian Tomanek Listopad 14, 2017 o 17:00

Proszę zadzwonić do kancelarii.

Odpowiedz

Gameover Lipiec 20, 2018 o 11:47

Witam mampytanie jestem poszukiwany listem gonczym w pl obecnie jestem poza granicami lecz stracilem dokument czy jesli zlozylem wniosek o paszport tymczasowy moga mnie zatrzymac wprzy odbiorze dokumentu

Odpowiedz

Damian Tomanek Lipiec 20, 2018 o 12:16

Jeżeli jest wydana ENA to może dojść do zatrzymania. Jeżeli ENA nie została wydana to nie ma podstaw do zatrzymania za granicą. Można to sprawdzić.

Odpowiedz

Parys Styczeń 11, 2018 o 18:52

Mam do pana pytanie
Mieszkam od 14 lat w angli
Jakiś czas temu dowiedziałem się poszukuje mnie jedna komenda policji w Łodzi najprawdopodobniej aby doprowadzić mnie do prokuratury w sprawie złożenia zeznań . Nie wiem czy jest wystawiony ENA najprawdopodobniej nie
Przedatowal mi się paszport i chce jechać do ambasady polskiej w Londynie w celu odnowy paszportu tutaj w ambasadzie polskiej czy mogę zostać zatrzymany w ambasadzie lub czy ambasada może odmówić mi wydania paszportu
Słyszałem ze jeśli nie ma ENA to ambasada nie mam prawa zatrzymać kogoś

Odpowiedz

Damian Tomanek Styczeń 18, 2018 o 11:39

Ambasada nie zajmuje się zatrzymywaniem ludzi. Proszę do mnie zadzwonić.

Odpowiedz

piotr Luty 1, 2018 o 07:15

Witam, czy List gonczy na wytawiony na poszukiwani.pl jest tym samym co ENA ?

Odpowiedz

Damian Tomanek Luty 1, 2018 o 14:37

Nie. ENA to inne postanowienie. Aby się dowiedzieć czy jest ENA trzeba dokonać osobnego sprawdzenia.

Odpowiedz

Roniak Luty 17, 2018 o 15:38

Witam moj kolega za niesplacone raty za wieze 2006 roku dostal kare 10 miesiecy pozbawienia wolnosci z warunkowym zawieszeniem na okres probny na 2 lata i grzywne 500zl oraz naprawe szkoly do 2007. Grzywna wplacona zostala,ale szkoda nie naprawiona bo firma ratalna upadla. Nie bylo gdzie wplacac. Mieszka od dawna zagranica . Chce leciec do polski czy go zatrzymaja go na lotnisku bo sie martwie o niego???

Odpowiedz

Damian Tomanek Luty 17, 2018 o 16:13

Tego nie wiem. Jest duże prawdopodobieństwo, że wyrok został “odwieszony”. Mogę to sprawdzić.

Odpowiedz

Mariusz Luty 21, 2018 o 01:50

Witam serdecznie. Od lutego 2013 roku nieprzerwanie przebywam w UK. W maju 2013 roku dostałem decyzję sądu o odwieszeniu mi wyroku za wyłudzenie, około 2 lat pozbawienia wolności, a kilka dni później wezwanie do wstawienia się w ZK. Oba dokumenty odebrała żona. Problem niby znikł. Rodzina jest już od 4 lat ze mną w UK. W maju moja córka przystąpi do Komunii w Polsce i jak bumerang moja przeszłość wróciła. Czy jest szansa, abym mógł pojechać do Polski? Jak szybko sprawdzić czy jestem poszukiwany? Oprócz tego miałem w UK kontakt z policją, bójka i wszystkich nas spisali i zwolnili rano. Sądziłem, że już wtedy odeślą mnie do Polski. To był jednorazowy incydent tutaj bez żadnych konsekwencji. Bardzo proszę o pomoc.

Odpowiedz

Damian Tomanek Luty 21, 2018 o 18:38

Proszę do mnie zadzwonić.

Odpowiedz

Romuald Luty 25, 2018 o 23:31

Jaka by była cena sprawdzenia czy jesteś poszukiwany listem gonczym w pl proszę odezwać się na e-mail dziękuję

Odpowiedz

Damian Tomanek Luty 28, 2018 o 08:11

Proszę do mnie zadzwonić.

Odpowiedz

Sebek Marzec 15, 2018 o 18:21

Witam serdecznie dowiedziałem się że jestem poszukiwany policja była u mnie kilka razy tam gdzie jestem zameldowany może Pan sprawdzić za co jestem poszukiwany bo nie mam pojęcia obecnie jestem za granicą i przyjeżdżam kilka razy w roku do Polski. Pozdrawiam

Odpowiedz

Damian Tomanek Marzec 15, 2018 o 22:12

Mogę to sprawdzić. Proszę do mnie zadzwonić.

Odpowiedz

Liliana Marzec 24, 2018 o 19:01

Skończyła mi się ważność dowodu osobistego, a chyba się coś toczy przeciwko mnie. Czy w ambasadzie mogą mnie zatrzymać czy tylko nie wydać paszportu?

Odpowiedz

Damian Tomanek Marzec 26, 2018 o 09:49

W ambasadzie raczej nie ale bezpośrednio po jej opuszczeniu już tak. Może lepiej sprawdzić swoją sytuację prawną zanim stanie się coś nieprzyjemnego.

Odpowiedz

Romuald Kwiecień 1, 2018 o 18:14

Witam mam pytanie bo nie wiem czy jestem poszukiwany w pl i mieszkam w UK czy jak pojadę do Polski Busem to czy zostanę zatrzymany chodzi mi jak będę wjeżdżał na euro tunel czy ktoś może mnie zatrzymać i sprawdzić czy bez problemu chodzi o to czy sprawdzają dokumenty czy tylko sprawdzają po to żeby wiedzieć kto i ile osób jest w środku ilu wjeżdża i ilu wyjeżdża ? Dziekuje. Wesołych świąt .

Odpowiedz

Damian Tomanek Kwiecień 2, 2018 o 07:19

Mogę sprawdzić czy jest Pan poszukiwany przez polski wymiar sprawiedliwości listem gończym i ENA. Nie wiem jak do swojej pracy będzie się przykładał urzędnik sprawdzający Pana dokumenty.

Odpowiedz

Aguss Kwiecień 6, 2018 o 09:43

Witam mieszkam w angli w pl wzięłam pożyczki pozabankowe nie apalacilam kwota około 1800 czy na lotnisku ha mnie zgarnąć wiem ze jest list o komornika

Odpowiedz

Damian Tomanek Kwiecień 6, 2018 o 14:59

Jeżeli zostało złożone do prokuratury zawiadomienie o oszustwie to zatrzymanie jest bardzo prawdopodobne. Mogę to sprawdzić.

Odpowiedz

Remik Kwiecień 9, 2018 o 16:45

Witam ,mam pytanie poniewaz mialem srawe w uk o prowadzenie pojazdu pod wplywem alkoholu i bylo to okolo rok tmu nawet wiecej i chcialbym w polsce wybrac zaswiadczenie o niekaralnosci i czy ta sprawa bedzie widniala w polskim rejestrze karnym ? dziekuje z gory

Odpowiedz

Damian Tomanek Kwiecień 9, 2018 o 18:46

Teoretycznie powinna być widoczna.

Odpowiedz

Seba Kwiecień 25, 2018 o 12:03

Witam dowiedziałem się ostatnio że poszukuje mnie policja za alimenty czy może być wystawiony list goniczy? Lub europejski nakaz aresztowania i miedzynarodowy list goniczy? Za alimenty i czy można jakoś jeszcze temu zapobiec czy już jest. Za późno proszę o odpis z góry dziękuję

Odpowiedz

Damian Tomanek Maj 3, 2018 o 11:09

Jest możliwe poszukiwanie za tego typu przestępstwo. Proszę do mnie zadzwonić.

Odpowiedz

Anna Maj 5, 2018 o 00:59

Witam ,moj partner dostal wyrok 2 lata w tym roku
za rozboj w 2005 od 13 lat jestesmy za granica maz ma stala prace, kredyt I Ja jestemy chora po ciazy (nerki)jest jedyna osoba ktora utrzymuje rodzine.Co mozna zrobic zeby nie poszeal do zk.dziekuje

Odpowiedz

Damian Tomanek Maj 5, 2018 o 09:09

Proszę do mnie zadzwonić.

Odpowiedz

IAnna Maj 5, 2018 o 09:59

Mam pytanie kiedy mozna do Pana Mecenasa zadzwonic?

Odpowiedz

Damian Tomanek Maj 8, 2018 o 15:25

Poniedziałki i środy ok. 18.

Odpowiedz

Inka Lipiec 16, 2018 o 14:53

Witam mój chłopak w maju miał sprawe w sadzie o przedstawienie fałszywego zaświadczenia o zarobkach do kredytu.Przyznał się i poszedł na samoukaranie.W prokuraturze i na sprawie powiedziano mu ze kara będzie 1500 złoty. Mieszkamy w UK i niedawno dowiedział się ze jednak wyrok to 7 miesiecy pozbawienia wolności.Nie wstawił się w ZK czy może jakoś się bronić jeszcze co mu grozi. Co ma zrobić żeby nie musiał tego odsiadywac.Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odpowiedz

Damian Tomanek Lipiec 19, 2018 o 11:31

Jest możliwość podjęcia kroków w celu uniknięcia odsiadki.

Odpowiedz

Piotr Lipiec 20, 2018 o 20:46

Witam . Przebywam poza granicami Polski ponad rok temu bylem przesluchany w charakterze swiadka w sprawie o kradziez z wlamaniem dodam ze w sprawie nie bralem udzialu jednak policjant prowadzacy sprawe powiedzial mi w oczy ze mnie usadzi bo dla nich najwazniejsza jest statystyka . Nigdy nie bylem karany ani nie wchodzilem w konfliktcz prawem . Po wyjezdzie z Polski otrzymalem na adres zameldowania 2 wezwania ale juz w charakterze podejzanego na ktore sie nie stawilem . Policja nachodzila moja zone straszac ja ze mnie znajda i zamkna . Po miesiacu od wyjazdu mojego z kraju przyszlo kolejne pismo iz postepowanie zostalo zawieszone . Pytanie moje jest takie czy w takim postepowaniu rowniez moge byc poszukiwany ?

Odpowiedz

Damian Tomanek Lipiec 22, 2018 o 12:17

Tak.

Odpowiedz

Remi Lipiec 31, 2018 o 13:52

Witam jestem po sprawie w sądzie i mam do odsiadki około 2 lata w Polsce za włamania z kradzieżami, czy ta sprawa jest do przejścia?

Odpowiedz

Damian Tomanek Lipiec 31, 2018 o 15:35

Mogę sprawdzić Pana aktualną sytuację prawną pod względem karnym. W tym celu proszę zadzwonić do kancelarii.

Odpowiedz

lachim Sierpień 3, 2018 o 17:35

Witam jak można sprawdzić czy się jet poszukiwanym europejskim nakazem aresztowania ? Z góry dziękuję za odpowiedź. Podmawiam.

Odpowiedz

Damian Tomanek Sierpień 4, 2018 o 09:19

Mogę to sprawdzić.

Odpowiedz

MARCIN Sierpień 9, 2018 o 00:38

Wita m,mam pytanie,,w 2006r bylem poszukiwany w POLSCE za drobne wystepki,,wyjechalem do IRLANDII,,zostalem deportowany w 2012r i odbyla sie sprawa sadowa,,otrzymalem wyrok w zawieszeniu i wyjechalem ponownie,,gdyz juz tam mam rodzine.Obecnie chcialem wyrobic paszport w konsulacie i ku mojemu zdziwieniu dostalem odmowe,,,,sprawdzilem akta sprawy i nigdzie nie ma wzmianki o zatrzymaniu mi paszportu,,,,,a konsulat nie chce mi powiedziec dlaczego nie moge wyrobic,,,nadmieniam,ze juz kilka razy lecac samolotem zostalem sprawdzany w BELFASCIE,,,,czy jest mozliwosc,ze figoruje w nosnikach elektronicznych w IRLANDII,,ze mam nadal zatrzymany paszport?? JUZ nie wiem,,gdzie sie zwrocic,,,,wykupilem wczasy do TURCJI z rodzina,,,i niestety nie moge leciec,,,,prosze mnie nakierunkowac,,dziekuje

Odpowiedz

Damian Tomanek Sierpień 15, 2018 o 12:01

Mogę sprawdzić Pana sytuację prawną.

Odpowiedz

Marcin Sierpień 13, 2018 o 11:15

10 miesięcy pozbawienia wolności Kiedy się przedawni prosze o pomoc

Odpowiedz

Damian Tomanek Sierpień 15, 2018 o 12:03

Aby odpowiedzieć na to pytanie trzeba znać datę uprawomocnienia się wyroku.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Adwokacka Grażyna Tomanek & Damian Tomanek Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Adwokacka Grażyna Tomanek & Damian Tomanek z siedzibą w Zabrzu.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem sekretariat@adwokat-tomanek.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: