Ekstradycji do Polski nie będzie

Damian Tomanek        28 stycznia 2016        2 komentarze

Prawie zawsze na początku współpracy z klientem, po wstępnych ustaleniach, zadawane jest mi następujące pytanie:

„Jakie są szanse na korzystny rezultat i jak to wygląda w innych sprawach?”

Na blogu o szansach trudno mówić w sposób ogólnikowy, bo to zawsze zależy od konkretnego przypadku. Natomiast o tym jak to wygląda w innych sprawach mogę powiedzieć coś więcej.

Pół roku temu zwrócił się do mnie Wiesław W. z prośbą o pomoc. Został zatrzymany przez brytyjską policję z powodu wydanego za nim ENA. W Polsce Sąd Rejonowy w R. skazał go na bezwzględną karę 2 lat pozbawienia wolności za spowodowanie wypadku samochodowego w którym zginęły dwie osoby.

Sprawa trudna bo wyrok duży, skutki przestępstwa bardzo ciężkie, a klient zdrowy jak dąb ukrywał się przed polskim wymiarem sprawiedliwości przez kilka lat. Nie wdając się w zbędne szczegóły, efekt na dzień dzisiejszy jest taki, że po ciężkim boju i wykazaniu trudnej sytuacji zdrowotnej członka najbliższej rodziny Sąd w dniu 18.01.2016r. odroczył skazanemu wykonanie kary na okres 6 miesięcy. Tego rodzaju postanowienie skutkowało natychmiastowym odwołaniem poszukiwań ENA i umorzeniem sprawy w Wielkiej Brytanii.

Oczywiście, na razie jest to wygrana tylko jedna bitwa. Do pełnego sukcesu – czyli zawieszenia wyroku – potrzebne jest kolejne odroczenie za 6 miesięcy. Przykład ten jednak pokazuje, że nawet w bardzo trudnych przypadkach nie należy tracić nadzieji, a walczyć trzeba do końca.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 (32) 271 27 90e-mail: sekretariat@adwokat-tomanek.pl

{ 2 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Damian Kwiecień 1, 2018 o 17:44

Ja ponad 2 tyg temu wygrałem sprawę o ekstradycję..
Nie jest łatwo i szanse prawie sa zerowe,ale jednak sie udało..pozdrawiam wszystkich w podobnej sytuacji..nie można tracić nadziei do końca..

Odpowiedz

Anna Marzec 10, 2019 o 15:31

My tez wygraliśmy warto walczyć i mieć dobrego prawnika .

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Adwokacka Grażyna Tomanek & Damian Tomanek Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Adwokacka Grażyna Tomanek & Damian Tomanek z siedzibą w Zabrzu.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem sekretariat@adwokat-tomanek.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: