Brytyjski sąd o praworządności w Polsce

Damian Tomanek        02 listopada 2018        Komentarze (0)

Sprawa praworządności w Polsce zaczyna przypominać brazylijską telenowelę. Ciągnie się w nieskończoność i sensownego końca nie widać.

Ostatnio zabrał głos w tej sprawie sąd w Londynie, który stwierdził, że obawy osób poszukiwanych europejskim nakazem aresztowania o dostęp do uczciwego procesu w Polsce nie są uzasadnione.

To niedobra wiadomość dla tych którzy liczyli na to, że z powodu zmian w polskim wymiarze sprawiedliwości mogą czuć się bezpiecznie na trenie UK. Jak widać Angole uważają, że to każdy z poszukiwanych ENA powinien wykazać, iż w jego konkretnej sprawie naruszenie zasad praworządności w Polsce wpłynie na wydany po przekazaniu do Polski wyrok.

I tu pytanie samo ciśnie się na usta: Jak to wykazać?

W tym właśnie miejscu jest pole do popisu dla polskiego adwokata, który może przygotować dla zagranicznego sądu odpowiednie materiały mając wgląd w polskie akta. Więcej na temat orzeczenia sądu w Londynie można przeczytać tutaj.

*****

Poczytaj też o praworządności w Polsce w kontekście Trybunału Sprawiedliwości UE

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Adwokacka Grażyna Tomanek & Damian Tomanek Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Adwokacka Grażyna Tomanek & Damian Tomanek z siedzibą w Zabrzu.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem sekretariat@adwokat-tomanek.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: